İlginizi Çekebilir!
  1. Ana Sayfa
  2. Yabancı Film İncelemeleri
  3. İnsana Gençliğini Hatırlatan En İyi Gençlik Filmleri
Trendlerdeki Yazı

İnsana Gençliğini Hatırlatan En İyi Gençlik Filmleri

İnsana Gençliğini Hatırlatan En İyi Gençlik Filmleri

Submarine

2010 İngiltere yapımı Submarine Türkçesi Denizaltı her ne kadar türü için romantik drama denilse de yüzünüzü güldürecek sıcaklıkta. Kahramanımız Olivier’ın gözünden hayatın anlamı, arkadaş ilişkileri, gelecekle ilgili planları başka bir gözle bakacaksınız. Garip bir aileye sahip kahramanımız işleri yoluna koymaya, hayatı anlamlandırmaya çalışıyor. Ergenlik yıllarının duygusal karmaşaları, ümit ve ümitsizlik arasında gidip gelme, hayal kırklıkları ve aşk hepsinin samimi bir dille Alex Turner’ın muhteşem müzikleri eşliğinde sunuyor.

Sing Street

Kahramanımız Conor, ailesinin ekonomik sıkıntıları yüzünden hiç de hazırlıklı olmadığı bir anda kendini zorbalıklarla dolu bir okulda bulur. Hayatı alt üst olmuş gibi gözükse de pes etmiyor, olaylara gençlik heyecanı ile mizahi yönden yaklaşıyor. Havalı bir kızdan etkilenen Conor kızı tavlamak için müzik grubunun olduğunu söylüyor. Ve hikâye buradan başlıyor.

Conor’un dini eğitim ağırlıklı verildiği devlet okulunda karşılaştığı baskıcı ve tek tip idareye müzik sayesinde karşı bir duruş sergiliyor. Bu açıdan film bir sistem eleştirisi olarak da yorumlanabilir. Hayatına yön vermek, özgürleşmek isteyenlerin Londra’ya kaçtığı 80’lerin ekonomik ve toplumsal atmosferi ile ilgili de profil sunuyor. 2007 İngiltere yapımı film duygusal ve komik sahnelerin yanında kaliteli müzikleriyle filmden zevk almanızı sağlıyor. 80’li yılların nostaljisini hissedeceğiniz filmde arkadaşlık, aşk, kardeşlik duygusunu kahramanların samimi diliyle sunuyor.

Breathe

2014 Fransa yapımı dram türünden bir film. Film sakin bir kız olan Charlie’nin okula yeni gelen Sarah ile karşılaşması ile başlıyor. Sarah ilerleyen zamanda okulun en popüler kızı haline gelir. Charlie ile sıkı bir dostlukları başlar. Gösterişli ve herkesin dikkatini çeken Sarah’nın gizledikleri ortaya çıktığında arkadaşlıkları bambaşka bir hale dönüşecektir. Arkadaşlık, sırlar, kıskançlık, sevgi ve nefretin iç içe geçtiği bir film sürprizli sonu ve hızlı akan ritmiyle sizi saracaktır.

American Pie (Amerikan Pastası)

Söz konusu olan karşı cinsler ise öz güveni en düşük 4 lise öğrencisiyle tanışmaya hazır olun. Zira kendileri hiç cinsel ilişki yaşamamışlar ve bundan dolayı da kendilerini dehşet bir baskı altında hissediyorlar. Mezuniyet gecesi yaklaşmıştır ve bu dört korkak kafadar mezuniyete kadar bir kızla ilişki yaşamak için iddiaya girerler. Hedef büyük ve gerçekleştirmek hiç de kolay olmayacaktır.

13 Going on 30 (Keşke 30 Olsam)

13 yaşındaki bir genç bayan olan Jenna, erkek arkadaşı tarafından çok ciddi şekilde incitilmiş, gururu kırılmıştır. 13. doğum günü partisinde dilek tozunu üfler ve 30 yaşında olmayı ister. Dileği hemen de kabul olacaktır. Artık Jenna; 30 yaşındadır bir bayandır, bakmaya doyulamayan bir fiziği, şahane bir işi, evi, çok fit bir erkek arkadaşı vardır. Ancak Jenna, 13 yaşındayken onu rezil eden Matt’i görmek ve ondan intikam almak istiyordur. Amacına ulaşır ve Matt’in yetişkinlik halini görür. Sonrası hiç de onun beklediği gibi geçmeyecektir.

The Girl Next Door ( Komşu Kızı – 2004)

18 yaşında genç bir delikanlısınız , yan apartmanınıza gizemli ve çok güzel bir kadın taşınıyor; duygularını engel olamayıp bu kadına âşık oluyorsunuz. Ancak ortada gizli bir durum söz konusudur; o da bu güzeller güzeli kadının eski bir porno yıldızı olması! Her bir anıyla yüzlerde tebessüm oluşturma potansiyeline sahip olan The Girl Next Door, Danielle ve Matthew Kidman’ın yeni başlayan ama çokça olaylara gebe arkadaşlığını konu alırken, oldukça da eğlenceli dakikalar vadediyor. Başrollerini Elisha Cuthbert ve Emile Hirsch’in paylaştığı filmin yönetmen koltuğunda ise Luke Greenfield oturmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Mutluluğunuza Mutluluk Katacak Filmler başlıklı makalemizde Keyifli filmler, Mutlu yapan filmler ve Mutluluk filmleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap