İlginizi Çekebilir!
  1. Ana Sayfa
  2. Bilgilendirme
  3. Imdb Puanı Yüksek Filmler
Trendlerdeki Yazı

Imdb Puanı Yüksek Filmler

Imdb Puanı Yüksek Filmler

Esaretin Bedeli

Genç ve işinde oldukça başarılı bir bankacı Andy Dufresne(Tim Robbins), eşinin ve eşinin sevgilisini öldürdüğü iddia edilerek ömür boyu hapis cezası verilir. Fakat bu iki cinayeti Andy işlememiştir. Yüksek Güvenlikli Shawshank Hapishanesine  gönderilir. Andy burada çok kötü ve acımasız suçlularla birlikte kalır. Birçok kez dayak ve tecavüze uğrar ancak umudunu hiç yitirmez. Onun bu tutumu hapishanede Red (Morgan Freeman) adında bir dost edinmesine neden olacaktır. Red ile birlikte hapishanedeki yaşadıkları günleri anlatan bu film imdb yüksek puanlı filmler listesinde 9,2 puan ilk sırada yer almaktadır.

The Godfather (Baba)

II, Dünya Savaşından sonra ABD de mafyaların yaşamını anlatan 1972 yapımı filmdir. Filmde Don Corleone ailesinin diğer mafya aileleri ile olan ilişkileri anlatılmaktadır. Mafya aileleri arasındaki hesaplaşma Don Corleone’nin vurularak geri çekilmesine ve yerine oğlunun Michael Corleone’nin geçmesine sebep olacaktır. İşleri Michael Corleone(Vito Corleone) devralacaktır ve diğer kardeşleri ile birlikte Corleone Ailesini yönetecektir. Michael Corleone karakterine Al Pacino hayat vermektedir. İmdb yüksek puanlı filmler listesinde 9,2 puan ile 2. sırada yer almaktadır. Baba filmi toplam 3 film çekilerek seriye dönüştürülmüştür. Serisin ikinci filmi The Godfather 2 (Baba 2)  ise  9,0 puan almıştır. Serinin üçüncü filmi olan The Godfather 3 (Baba 3) diğer filmler kadar rağbet görmemiştir ve 7,6 puan almıştır.

 

Kara Şövalye

2008 yılında vizyona giren filmin yönetmenliğini son yıllarda adından sıkça söz ettiren Christopher Nolan üstlenmiştir. Batman Serisinin 3. filmi olan bu filmin başrollerini Christian Bale, Garry Oldman, Morgan Freeman ve Cillian Murphy paylaşmaktadır. Film Süper kahraman Batman’ın Gotham halkını Kötü ve acımasızca yapılan planlara korumak için giriştiği macerayı konu almıştır. Film, imdb‘den 9,0 puan almıştır.

 

Bir önceki yazımız olan Önerilen Macera Filmleri başlıklı makalemizde Ne izlemeli ve Önerilen Macera Filmleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap