1. Ana Sayfa
  2. Sinema Haberleri
  3. İlk İnceleme: Jurassic World: Fallen Kingdom

İlk İnceleme: Jurassic World: Fallen Kingdom

İlk İnceleme: Jurassic World: Fallen Kingdom

Uzun yılların ardından geri dönen Jurassic Park serisinin J. A. Bayona yönetimindeki devam filmi Jurassic World: Fallen Kingdom’dan Chris Pratt’li kısa bir video yayınlandı.

Steven Spielberg imzalı 1993 yapımı Jurassic Park vizyona girdiğinde sinemaya devrim niteliğinde yenilikler getirmiş ve zaman içinde kült yapımlar arasında yerini almıştı. Ancak ilk filmin ardından devam eden serinin tadı kaçmış ve nihayetinde sona ermişti.

Safety Not Guaranteed’le bizleri tavlamış olan Colin Trevorrow, aradan geçen yılların ardından dinazorların dünyasını yeniden kurcalamaya karar vermişti. 2015 yılında vizyona giren Jurassic World için beklentilerimiz oldukça düşük olsa da Trevorrow, en azından beklentilerimizin üzerine çıkarak iyi bir iş ortaya koymuş ve devam filmlerinin önünü açmıştı.

j-a-bayona-jurassic-world-filmloverss

Jurassic World: Fallen Kingdom’dan İlk Görüntüler Yayınlandı

Senaryosunu Colin Trevorrow’la birlikte Derek Connolly’nin yazdığı Jurassic World: Fallen Kingdom‘ın yönetmen koltuğunda ise The Impossible’la tanındıktan sonra son olarak A Monster Calls’la oldukça başarılı bir filme imza atmış J. A. Bayona oturuyor. Başrolleri ilk filmde olduğu gibi Chris Pratt ve Bryce Dallas Howard‘ın paylaştığı filmde ikiliye BD Wong, James Cromwell, Ted Levine, Justice Smith, Geraldine Chaplin, Daniella Pineda, Toby Jones, Rafe Spall ve Jeff Goldblum gibi isimler eşlik ediyor.

Jurassic World: Fallen Kingdom’ın resmi sinopsisi henüz açıklanmasa da Trevorrow’un filmin en korkunç Jurassic Park filmi olacağını söylediğini belirtelim. Şimdilik bu kısacık videoyla yetineceğimiz filmin ilk tanıtım fragmanının da yakınlarda olduğunu tahmin etmek zor olmasa gerek.

j a bayona jurassic world filmloverss 300x200 - İlk İnceleme: Jurassic World: Fallen Kingdom

 

Bir önceki yazımız olan Bir “Dünya” Film 23’üncü Gezici Festival’de: Dünya Sineması 2017 başlıklı makalemizde dunya, festival ve gezici hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yapılan Yorum (1)

  1. Jurassic World: Fallen Kingdom bu sezonda çok ilgi çekecek gibi gelen ilk görüntüler bile çok büyük ilgi görüyor