İlginizi Çekebilir!
  1. Ana Sayfa
  2. Bilgilendirme
  3. Hint Filmlerinin Özellikleri

Hint Filmlerinin Özellikleri

Hint Filmlerinin Özellikleri

Hint filmleri dünya üzerinde kabul gören izleyici kitlesi hayli fazla olan oyuncuları fazlaca tanınmış bir sinemadır. Hint filmlerinin en büyük özelliklerinden bir tanesi her filmde mutlaka bir şarkı ile toplu dansın olmasıdır. Hint filmlerinde bu durum artık klasikleşmiş ve bir gelenek haline gelmiştir. Hint filmlerinin kendine has bir tarzı oluşu Bolywood altında filmlerinin toplanması ile de görülmektedir. Hint filmlerinde her geçen gün teknolojik gelişmelerde filmlerine tesir etmeye çalışmaları başarılı bir şekilde oturtulmuştur.

 HİNT FİLMLERİ TÜRKİYE DE ÇOK SEVİLİR

Hint filmleri için Avrupa pazarı izlenme açısından önemli bir yerdir. Bu pazarda en çok film satılan ve izlenen ülke Türkiye’dir. Türkiye de Hint filmleri oldukça sevilir ve beğenerek izlenir. Bir Hint filmi Türkiye de gösterime girdiğinde izleyici oranı normal yüksek tirajlı Türk filmleri ile hemen hemen aynı seviyede izlenme oranlarına ulaşır. Hint film yıldızları Türkiye de çok tanınmış kişilerdir. Öyle ki Hint film efsaneleri yönetmen, yazar, senarist olan Amir Khan Türkiye’ye geldiğinde imza için bekleyen çok uzun kuyruklar olmuştur. Hint filmleri için Türkiye çok önemli bir pazardır.

 HİNT FİLMLERİ İÇTENDİR

Hint filmlerinin en büyük özelliklerinden bir tanesi de samimi filmler olmasıdır. İzleyiciler filmlerde halk, din, dil, ırk, kültür ne olursa olsun filmde kendilerinden bir şeyler bulurlar. Hint filmlerinin çok sevilmesinin nedenlerinden bir tanesi de budur. Hint filmlerinde genelde ülke halkı anlatıldığı için her zaman izleyici kitlesi bulur. Hint filmlerinin geçmişten bugüne yaşamış en büyük efsanesi Raj Kapoordur. Raj Kapoor Hint film dünyasına damga vurmuş çektiği filmler ile Hint sinemasına yön vermiştir. Yaşayan en büyük efsane de şuan da Hint filmlerine çokça katkı yapan Amir Khandır.

Bir önceki yazımız olan Bu Hafta Vizyona Girecek Filmler başlıklı makalemizde 2018 filmleri, ocak filmleri ve ocakta vizyona giren filmler hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap