1. Ana Sayfa
  2. Bilgilendirme
  3. Hafızalardan Silinmeyen Film Karakterleri
Trendlerdeki Yazı

Hafızalardan Silinmeyen Film Karakterleri

Hafızalardan Silinmeyen Film Karakterleri

Sinema tarihinde geçmişten günümüze birçok film vizyona girmiştir. Bu filmlerin başarılı yapımlar olarak günümüze gelmesini sağlayan kurgulanan hikaye ve bu hikaye içerisindeki karaktere bürünen oyunculardır. Bu oyuncular karakterlerine o kadar iyi bürünürler ki başka bir yapımda oyuncuyu görene kadar aklımızda yıllarca o film karakteri olarak kalabilirler. Kimi oyuncu karaktere bürünebilmek için aylarca ön hazırlık içerisinde bulunabilir, kilo alıp verebilir. Hatta bazı oyuncuların canlandıracağı karakterin belirli bir mesleği ve yaşam şekli varsa belli bir süre o ortamda yaşadıkları bile olmuştur. Burada size akıllarda kalan film karakterlerinden bahsetmek istiyoruz.

Forrest Gump

Usta aktör Tom Hanks’in hayat verdiği Forrest Gump karakteri 90lı yıllarda vizyona girdiği günden bu yana hala izleyenler için efsane niteliğindedir. Belki de Tom Hanks’in rol aldığı en kaliteli ve kendini karaktere vermesi gerektiren en güçlü yapımlardan bir tanesidir. Küçük yaştan beri zihinsel engelli olan Forest’in mecarasına tanık olurken karakterin büyüsüne kapılıp gidebiliyorsunuz. Sinema eleştirmenleri tarafından da olumlu karşılanan yapım izleyenlerin defalarca filmi izlemesine neden olmuştur.

Rocky Balboa

Sylvester Stallone’nin canlandırdığı Rocky Balboa döneminin en iyi ve unutulmaz karakterlerinden birisiydi. Daha sonra devam filmi de çekilen yapımda ünlü boksör Rocky Balboa’nın rakiplerine karşı verdiği amansız mücadeleye tanık oluyoruz. Yıllar sonra bile efsane karakter 7den 77ye birçok kişi tarafından izlenmektedir. Günümüzde bile filmin devamı olarak nitelendirilebilen Creed isimli yapımda da Rocky karakterine yer verilmektedir.

Maximus

Belki de Russell Crowe deyince akıllara gelen ilk filmdir Gladyatör. Generallikten köleliğe, oradan da gladyatörlüğe uzanan bu eşsiz serüvende Maximus imparatorun en güvendiği general iken imparatorun ölmesiyle yerine geçen oğlunun hırsının kurbanı olmuştur. Bu serüvende seyircileri adeta o döneme ait hissettiren muazzam yapımlardandır.

Bir önceki yazımız olan Yok Oluş - Annihilation 2018 İncelemesi başlıklı makalemizde yok oluş, Yok oluş 2018 ve Yok oluş incelemesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap