1. Ana Sayfa
  2. Yabancı Dizi İncelemeleri
  3. Güncel Ve En Yeni Yabancı Filmlerden Haberler

Güncel Ve En Yeni Yabancı Filmlerden Haberler

Güncel Ve En Yeni Yabancı Filmlerden Haberler

Yabancı Film Haberleri

Dünyanın en pahalı bütçelerinin yapıldığı Hollywood’da, bu sene içerisinde birçok güzide yapım ortaya çıkmış ve gişe rekorları kırmaya başlamıştır. Son olarak ünlü hayali karakterlerin bir araya geldiği Adalet Birliği’nin ilk bölümü de vizyona girmiş oldu.

Justice League: Adalet Birliği

Kasım ayında Türkiye’de vizyona giren Adalet Birliği: Bölüm 1 filmi, dünyanın en büyük çizgi roman eserlerini bünyesinde barındıran DC Comics karakterlerinden türetilmiştir. Bu hayali süper kahramanların oluşturduğu Adalet Birliği, filmde yeni kötü karakterlerle savaşarak adalet mekânizmasının işlevselliğini yerine getirme amacı gütmektedirler. Adalet Birliği’nin gayriresmî lideri olan Batman’den başkaca, Süpermen, Kaptan Atom, Wonder Woman, Flash ve Süpergirl gibi kahramanlar da Adalet Birliği’nin üyeleri arasında yer alacaklar.    Zack Snyder’in yönettiği filmin senaristliğini Chris Terrio yazmıştır.

Kutsal Geyiğin Ölümü

ABD ile İngiltere’nin ortak yapımda buluştukları Kutsal Geyiğin Ölümü filmi, beklenilenden daha farklı bir gizem içeriyor. Yunan yönetmen Yorgos Lantihomos’un bu son eseri, güncel gerilim filmleri arasında izlediği değişik çizgiyle seyirciyi de ters köşeye yatırmayı başarıyor. Filmi ilgi çekici kılan detaylardan biri de, bu sene düzenlenen Cannes Film Festivali’nde senaryo ödülüne lâyık görülmesi.

Nicole Kidman ile Colin Farrell’in başrollerde oynadığı filmde, her şeyi yolunda giden bir ailenin hayatı, birden beliren bir sır ile bambaşka yöne doğru evriliyor. Eleştirmenler tarafından da şimdiye dek hep olumlu yorumlar alan Kutsal Geyiğin Ölümü, ileride kült olarak değerlendirilebilecek filmler arasında yer almaktadır.

Mucize

Bugüne kadar aynı isimle defalarca filmi çevrilen Mucize, bir roman uyarlaması. Başrollerini Julia Robers ile Oweb Wilson’un paylaştığı bu film, ağır bir drama içermektedir. Doğuştan gelen yüz deformasyonuna sâhip küçük bir çocuğun, dış dünya ile bağlantısı sâdece taktığı kask aracılığıyla olmaktayken birden okula başlamasıyla her şey değişir. Çocuk, dış görünüşünün aslında onu farklı bir insan yapmadığını anlar. Mucize’nin, bu yılın en sağlam dram filmi olduğu kesin.

Bir önceki yazımız olan Köşede Kalmış Olan Seri Katil Filmleri başlıklı makalemizde en inanılmaz seri katiller, en iyi seri katil filmi ve korku filmleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yapına Yorumlar (2)

  1. Adı mucize olan bir çok filmi izledim, nedense hepsinde olay akışı çok güzel ve hepside kendini beğendirmesini biliyor.

  2. Justice League sizlere tavsiye edebilirim ama bu tür filmlerin türkiye vizyonuna daha erken girmesi lazım, gösterilen ilgi çok büyük olmasada piyasamıza ne kadar geç girerse o kadar kötü.