1. Ana Sayfa
  2. Sinema Haberleri
  3. Görevimiz Tatil Fragmanı Yayınlandı

Görevimiz Tatil Fragmanı Yayınlandı

Görevimiz Tatil Fragmanı Yayınlandı

Yaklaşık 7 8 senedir birbirinin benzeri çekilmiş klişe komedilerinden sonra yavaş yavaş farklı komedilerde yapımlar sinema izleyicilerine sunulmaya başlandı. Her ne kadar yol komedilerine örnekler olsa da Görevimiz Tatil biraz yol komedisi, biraz köy komedisi, biraz aile komedisi içererek 3 farklı kategoriyi bir araya getiriyor. Yönetmen koltuğunda Murat Şeker’in oturduğu filmin kadrosu ise oldukça sağlam. Filmin baş rollerinde Demet Akbağ ve Zafer Alagöz oynuyor. Bu profesyonel ikiliye eşlik eden diğer oyuncular ise, Filiz Ahmet, Sinan Çalışkanoğlu, Hakan Bilgin, Ali Keçeli ve Deniz Altan, Sarp Akkaya, Yılmaz Gruda oldu. Filmin senaryosunu ise Murat Şeker ve Ali Tanrıverdi yazdı. Filmin gösterim tarihi ise 23 Şubat 2018 olarak duyuruldu.

GÖREVİMİZ TATİL FİLM KONUSU

Filmimizin odağında 4 kişilik bir çekirdek aile olan Mutlu ailesidir. Ailenin soyadının aksine, evin reisi Sıtkı oldukça cimri ve her şeyden kısmaya çalışan bir adamdır. Evin hanımı ise Türkan Hanım, Sıtkı’nın cimriliği ve ailesine karşı olan ilgisizliğini yıllarca içinde tutmaktan oldukça bunalmış bir ev hanımıdır. Ailenin çocukları Melike ve Ali günümüz çocuklarından gram farkı yoktur. İkisi de neredeyse telefonuna bağlı olarak, teknolojik bir yaşam sürmektedirler.

Bir gün aile dostlarının evlerine yemeğe gelmesi ile beraber başlayan tatil konusunda bir planlarının olmayışı üzerine Sıtkı Bey ve Türkan Hanım tatile gideceğiz diye yalan söylerler. Söyledikleri yalandan sonra tatile gitmeleri farz olan ailenin kaderi yine Sıtkı beyefendinin cimriliği ile farklı bir yol alacaktır. Ailecek tatile çıkmanın en ucuz yolu olarak düşündüğü karavan ile yolculuk için karavan alan Sıtkı Bey ailesini yanına alarak Antalya’ya doğru gitmek için yola koyulur. Yollarında giderken geçirdikleri kaza sonrası Yavaşlar köyüne gitmek zorunda kalan aile bu köyde bir süre tanrı misafiri olarak kalmaları gerekir. Kaldıkları süre içerisinde şehir ve köy hayatı arasındaki farklılığı iyi tespit eden aile iki toplumun bir araya gelebilmesi için bazı şeyleri öğretmeye çalışırlar böylece komedi olaylar birbiri ardına başlar.

GÖREVİMİZ TATİL FRAGMANI

Bir önceki yazımız olan 9 Şubat 2018 Vizyona Girecek Filmler başlıklı makalemizde güzel adam süreyya, kayhan ve vizyonda bu hafta hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yapılan Yorum (1)

  1. Çok beğendim… Mutlaka ama mutlaka gidin derim…. Pişman olmayacaksınız… Hem güldüm hem düşündüm 🙂