İlginizi Çekebilir!
  1. Ana Sayfa
  2. Bilgilendirme
  3. Gişe Rekorları Kırmış Filmler

Gişe Rekorları Kırmış Filmler

Gişe Rekorları Kırmış Filmler

Film Nedir?

            Film oyuncuların yeteneklerini sergilediği, senaristin kaleminden yazılan, yapımcının desteğiyle ve yönetmenin kayıt almasıyla çekilen fotoğraflar bütünüdür. Günümüzde birçok çeşidi olan film türleri zamanla artış göstermektedir. Her geçen gün yeni türler ortaya çıkmaktadır. Dünyada ve ülkemizde oldukça başarılı işlerle bu sektör oldukça hızlı gelişme göstermektedir. Ulusal ödüller, yarışmalar, seminerlerle birlikte bir yarış halinde olan bu sektör pek çok insana iş olanağı da sağlamaktadır. Kazancını bu sektörden çıkaran insanların sayısı azımsanmayacak kadar fazladır.

            Bir film çekmek, yazmak oldukça zor bir olaydır. Bu filmi insanlara beğendirmek, yarışmalara girmesini sağlayabilmek, gelir kazanmak zaman ve tecrübe sayesinde gerçekleşebilir. Günümüzün en büyük hastalıklarından biri olan eskitme hastalığı yüzünden yeni çıkan oyuncular, yönetmenler, senaristler hemen yerini yenisine bırakmaktadırlar. O yüzden bu sektörde başarılı olmak isteniyorsa oldukça değişik bir tarzla sektörde işler yapması gerektir.

 Gişe Rekorları Kırmış Filmler?

            Günümüzde gelişen film sektörü ile her gün yeni filmler çıkmaktadır. Bu filmlerden bazıları çok sağlam kadroya sağlamken bazıları pek bilinmedik oyuncularla çalışıp senaryosuna ve yönetmenine güvenip film tarihine adını altın harflerle yazdırmıştır Bir filmin sağlam bir gişeye sahip olabilmesi için, önceden o film hakkında olumlu eleştiriler almalıdır, konusu itibarıyla yalın olmalıdır. Bu filmler:

 -Avatar, James Cameron yine oldukça başarılı bir işe adını yazdırmıştır. 3D tekniği ile çekilen Avatar 3D ile sinemalarımıza giriş yapan ilk filmdir. Konusu ve bu tekniği açısından çıkmadan önce oldukça kendi reklamını yapmıştır. Başarılı bir 3D film olan Avatar emeğinin karşılığını gişe rekoru ile almıştır.

 -Yüzüklerin Efendisi Kralın Dönüşü, serinin üçüncü filmi olan Kralın Dönüşü ilk iki seride oldukça seyir zevki yüksek film olmuştur. Sinemaseverlerin gönlünü kazanan bu serinin üçüncü filmi de insanları çok merak ettirmiştir ve bu sayede gişe rekorunu kırmıştır.

Bir önceki yazımız olan Bir Aksiyon Filminin Olmazsa Olmazları Nelerdir? başlıklı makalemizde Aksiyon, Aksiyon filmleri ve Aksiyon filmlerinin olmazsa olmazı nelerdir hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap