İlginizi Çekebilir!
  1. Ana Sayfa
  2. Yabancı Film Önerileri
  3. Girişimcilik İle Alakalı 3 Film

Girişimcilik İle Alakalı 3 Film

Girişimcilik İle Alakalı 3 Film

Eğer içinizdeki girişimci ruhu durdurmakta zorlanıyorsanız sizin için seveceğiniz filmlerden küçük bir liste hazırladım. Bu filmler sayesinde alacağınız ilham dolu yöntemler sayesinde belki geleceğiniz komple değişecek. Bundan eminim, en azından ben Why Him filmini izlediğim zaman kısa sürse de bana etkisinden dolayı güzel ve doğru adımlar atmıştım. İşte bu noktada severek izleyeceğiniz girişimci filmleri

THANK YOU FOR SMOKING (SİGARA İÇTİĞİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER)

Bilindiği gibi sigara oldukça zararlı bir maddedir. Bu kadar zararlı bir maddenin ve sigara içmenizi engellemek isteyen sivil toplum kuruluşları, kitleler varken işiniz sigara satmak ve pazarlama olsaydı nasıl bir yöntem izlerdiniz? İşte bu pozisyonda görev alan Nick Naylor adındaki bir pazarlamacı işine farklı bir açıdan bakarak sigaralarını satmak için çabalıyor. Hem komedi hem de girişimciliğin bir potada çok güzel eritildiği bir film.

THE FOUNDER

Bu yazıyı okuyup Mc Donald’s markasını bilmeyen hatta o leziz burgerlerden yemeyen yoktur sanırım. Bu devasa markanın küçük bir dükkandan dünya devine dönüşmesini ele alan çok güzel bir film. Ray Kroc bir ürün pazarlamacısı. Gelen bir telefon üzerine gittiği ilk Mc Donald’s dükkanında sisteme hayran kalır ve şirketin kardeş patronlarına iş birliği tavsiye eder. Bu işbirliğini kabul eden iki kardeş bir süre sonra şirketi komple kaybedecekleri nereden bilebilirdi ki? Müthiş bir girişimcilik filmi olduğuna imzamı atarım.

THE SOCIAL NETWORK

Günümüzün en çok kullanılan sosyal ağ sitesi olan Facebook bugünlere nasıl geldi? Bir günde mi tüm bu rüya gerçek oldu? Tabii ki hayır. Kuruluşundan beri birçok dava ve tazminat ödemesine konu olan Facebook’un kuruluş hikayesi ile Mark Zuckenberg’in kafasının nasıl çalıştığını anlatan bu filmde, bir işe sımsıkı bağlı kalmayı iyi öğreneceksiniz. Engelleri yenmek, rakiplerle mücadele etmek, yatırımcı bulmak gibi birçok konuya değinen filmin ana teması ise bir fikrin bebeklikten erişkenliğe nasıl gittiğini iyice açıklıyor.

Bir önceki yazımız olan Netflix'ten Korku Filmi Önerileri başlıklı makalemizde korku filmi önerileri, korku filmleri ve netflix korku filmi önerileri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap