1. Ana Sayfa
  2. Yabancı Dizi İncelemeleri
  3. Game of Thrones Dizi İncelemesi, Konusu Ve Oyuncuları
Trendlerdeki Yazı

Game of Thrones Dizi İncelemesi, Konusu Ve Oyuncuları

Game of Thrones Dizi İncelemesi, Konusu Ve Oyuncuları

Game of Thrones Dizi İncelemesi

Game of Thrones, tüm dünya tarafından büyük ilgi gören yabancı diziler arasında yer almaktadır. Yazarı George R.R. Martin tarafından diziye dönüştürülen bu yapıt, kitap serisinin ilk kitabı olan “Buz ve Ateşin Şarkısı”nı konu almaktadır.

Game of Thrones Oyuncuları

Dünya çapında büyük bir ilgiyle takip edilen dizinin başrollerinde; Emilia Clarke, Kit Harington, Lena Headey, Peter Dinklage, Nikolaj Coster-Waldeu, Sean Bean, Maisie Williams ve Sophie Turner yer almaktadır. Güçlü bir oyuncu kadrosuyla yabancı dizi dünyasını kasıp kavuran bu dizi, 2019 yazında gelecek yeni sezonuyla, izleyicileriyle buluşacaktır.

Game of Thrones Konusu

Game of Thrones, Westeros adında hayal ürünü olan bir kıtada geçmektedir. 7 hanedanlığın bu kıtaya hükmetme çabalarını konu almaktadır. 7 hanedanlığın bulunduğu büyük toprak parçasının yanı sıra “Dar Deniz” olarak adlandırılan büyük denizin karşı yakasında da küçük şehirler yer almaktadır. Bu şehirler krallığa bağlı değildir. Bu çabalar esnasında bolca entrika, cinayet ve ihanet görülebilmektedir. Lannister, Stark, Baratheon, Greyjoy, Targaryen, Martell ve Bolton hanedanlıkları, kıtanın belli bölgelerinde kurulmuş ve bu bölgelere hüküm sürmektedir. Ancak tüm hanedanlıklara hükmeden hanedanlık ise Baratheon Hanedanlığı’dır. Bir isyan başlatarak kral olan Robert Baratheon, Targaryen Hanedanlığı’nın hüküm sürdüğü dönemde isyan başlatmıştır. Sevdiği kadının kaçırılması üzerine başlayan isyan ile tüm Westeros, bambaşka bir hal almıştır.

Bir önceki yazımız olan The Walking Dead Dizi İncelemesi başlıklı makalemizde The Walking Dead, The Walking Dead dizisi ve The Walking Dead konusu hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap