1. Ana Sayfa
  2. Bilgilendirme
  3. Fiyaskoyla Sonuçlanan Korku Filmleri
Trendlerdeki Yazı

Fiyaskoyla Sonuçlanan Korku Filmleri

Fiyaskoyla Sonuçlanan Korku Filmleri
1

Korku türü sinemada kendine oldukça fazla izleyici bulan film türlerindendir. Bu türde birçok yetkin örnek bulunduğu gibi başarısız korku filmleri de bulunmaktadır. Başarısız korku filmlerinin başlıcaları şöyledir:

 One Missed Call (Bir Cevapsız Arama)

            Japon korku sinemasının yetkin örneklerinden ”Chakushin Ari” adlı filmin uyarlaması olan filmin yönetmeni Eric Valette’dir. Film telefonlarına gelen lanetli bir mesaj sonucu ölmesi gereken karakterlerin bu lanetten kurtulmaya çalışmasını konu alır.

            Film, Japon sinemasına özgü karakterlerin Amerikan sinemasına uyarlanmasında eksiklikler barındırdığından başarısız korku filmlerinden sayılmıştır.

 Geçen Yaz Ne Yaptığını Biliyorum (I Still Know What You Did Last Summer)

            Devam filmi olan bu film, birçok zorlu olay atlatmalarına rağmen hayatta kalmış olan iki sevgili Julie ve Ray’in önceki yaz tatilinde başlarına gelen kötü olayların peşlerini bırakmaması sonucu kazandıkları her şey dahil tatilin talihsizliklerle geçmesi ve önceki yaz tatilinden kalan kötü olayların devam etmesini konu alır. Yönetmenliğini Jim Gillespie’nin yaptığı devam niteliğindeki film en başarısız korku filmleri arasında yer alır.

 Ölüm Evi (Hause Of Dead)

            Bir grup gencin çılgın bir parti düzenlemek amacıyla ıssız bir adaya gitmeleri ve adayı zombilerin basmasını konu alır. Yönetmenliğini Uwe Boll’un yaptığı 2003 yapımı film birçok sinema sever tarafından en başarısız korku filmlerinden biri olarak değerlendirmeye tabi tutulmuştur.

 Göz (The Eye)

            Başarısız bir Japon Sineması uyarlaması olan film, Gin Gwai adlı filmin Holywood uyarlamasıdır. Baş rolünde ünlü yıldız Jessica Alba yer alır.Film Jessica Alba’nın canlandırdığı karakterin bir kaza sonucu görme yetisini kaybetmesi ve bunun üzerine ameliyata giren karakterin ameliyat sonrasında insan gözünün göremeyeceği olağanüstü şeyleri görebilmeye başlamasını konu alır. Yönetmenliğini Xavier Palud ve David Moreau’un birlikte üstlendiği film fiyaskoyla sonuçlanan korku filmleri arasında adlandırılır.

Bir önceki yazımız olan Türk Sinemasının Başarılı Olmuş Köşe Taşları başlıklı makalemizde türk sineması, Türk sinemasının en ünlü oyuncuları ve Türk sinemasının köşe taşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap