1. Ana Sayfa
  2. Türk Filmler
  3. Fatma Girik 75. Yaş Gününü Kutluyor

Fatma Girik 75. Yaş Gününü Kutluyor

Fatma Girik 75. Yaş Gününü Kutluyor

Türk sineması ve Yeşilçam bu ikisinin birbirinden ayrılmaz olduğunu söylemek gerekir. Yeşilçam’da ise öyle yapıtlar var ki hala izlediğinde insanı kendisine hayran bırakıyor ve her izlediğimizde de yeniden izleyebilmek için kendimizi tutamıyoruz. İşte bu anlamda Türk sinemasının usta isimlerinden olan Fatma Girik 75. Yaş gününü çok özel bir etkinlikle kutlayacak.

Fatma Girik’i Şoför Nebahat abla filminden hatırlayanlar bileceklerdir. Film yayınlanmış olduğu dönemde herkes tarafından beğenilmiş ve Fatma Girik’in canlandırmış olduğu karakter ise günümüzde dahi birçok kadına rol model olmuştu. Bu dikkatleri çeken ve halende çekmeye devam eden filmle birlikte Fatma Girik 75. Yaş günü etkinliğinde yeniden Şoför Nebahat olacak. Yeşilçamın ünlü isimlerinden olan Fatma Girik aynı zamanda türk sinemasındaki 60. Yılını da devirmiş olacak.

Fatma Girik için düzenlenecek olan 75. Yaş etkinliğini İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği Yeşilçam’ a Saygı kapsamında düzenleyecek. Fatma Girik’in yanı sıra filmde başrolü paylaşan İzzet Günay’da yıllar sonra yeniden Fatma Girik’le yan yana gelecek.

Fatma Girik 75. Yaş Gününü Kutluyor1 - Fatma Girik 75. Yaş Gününü Kutluyor

”Nice Mutlu Yıllara, Şoför Nebahat Abla”

Etkinliğin adı Nice Mutlu Yılara Şoför Nebahat Abla olarak belirlendi. Etkinlikte filme de bir gönderme yapılacak ve kişi başına 250 kuruş bir ücret alınacak. Etkinlik Taksim – Emirgan dolmuş durağında klasik araçlara dama takılıp taksimetre ile canlandırılacak.

Filmin unutulmayan müziği Sami Hazinses’in seslendirmiş olduğu Şoför Nebahat şarkısı da yeniden kulaklardaki pası silecek. Dolmuş durağında ise bir yaş pasta kesimi olduktan sonra Fatma Girik’in 75. Yaş günü ve Yeşilçam’dki 65. Yılı kutlanmış olacak.

Etkinlik 10 Aralık Pazar günü saat 13.00’de İKOD Merkez Kadıköy’de gerçekleşecek.

Bir önceki yazımız olan Aile Arasında Filminden Görüntüler Yayınlandı başlıklı makalemizde aile, aile arasında ve aile arasında filmi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yapına Yorumlar (3)

  1. Bunun gibi etkinliklerin olması çok hoş o donemki arabaları görebilmek elleyebilmek gerçekten çok hoş bir duygudur.

  2. Oradaki yeşil arabaya yanıp bitiyorum ya keşke bir kez görme fırsatım olsa.

  3. Yeşilçam filmlerine benim ayrı bir ilgim var nedense hiç izlemekten bıkmam gerek oyuncuların içtenliği gerekte efektlerin az olması.