İlginizi Çekebilir!
  1. Ana Sayfa
  2. Türk Film İncelemeleri
  3. Farklı Bir Komedi: Ölümlü Dünya

Farklı Bir Komedi: Ölümlü Dünya

Farklı Bir Komedi: Ölümlü Dünya

Uzun yıllardır efekt, görsellik veya konu derinliği içermediği için yerli komedi filmlerinde sinemaya gitmiyordum. 2018 yılı farklı ve bereketli geldi diyebilirim 🙂 Sinemaya gidip yerli yapım komedi filmi izleyebilmem için iki güzel film birbiri ardına yayına girdi. Bunlardan biri Arif v 216 diğer ise Ölümlü Dünya idi. Ölümlü Dünya filmine gitmek isteyişimin sebepleri arasında Ali Atay ve Doğu Demirkol faktörü çok önemliydi. Çok uzun yıllar boyu takip ettiğim Doğu Demirkol’u beyaz perde de izleyecek olmanın verdiği heyecan ile soluğu sinema gişesinde aldım desem yeri olur.

KADROYA GÜVENDİM, MUTLU OLDUM

Filme giderken açıkçası fragmanını dahi izlemedim. Sadece kadroyu, yönetmeni ve senaristleri görünce bu ekipten kötü iş çıkmaz dedim. Çıksa dahi Süper Ajan K9 filmini görmüş gözlere daha fazla zarar veremez dedim. Böyle düşünerek gittim, beklentim düşüktü ama filmin sonunda beklentiyi uzun tutsam da pek sorun etmeyeceğini gördüm 🙂 Filmin kısaca konusunu anlatacak olursam 1000 yıldır uluslararası kiralık katillik görevi yapan bir örgüt var. Bu örgüte üye olanlardan biri de Mermer Ailesidir. Bu ailenin tüm çocukları, baba ve yenge hanım örgütün üyesidir. Çok başarılı olmalarına rağmen verilen bir operasyonda başarısız oldukları için örgütün yöneticilerinden biri sorgu ve rapor aşaması için gelir.

Bu geliş pek hayırlı olmayacaktır. Çünkü bu gizli örgütün sırlarını anlatan biri bu aile içinde yer alır. Bunu tespit etmek için hazırlanan özel sıvı sayesinde yalan söylenmesi engellenir ve tüm aksiyon da bu noktada başlar. Sırları açıklayan kişi bulununca aile babası infazı önlemek için örgüt yöneticisini öldürünce komedi serüveni başlar. Kaçma planları yapan ailenin başına 1 gecede gelenler pişmiş tavuğun başına gelmez 🙂

BAZI NOKTALARDA HİSSEDİLEN EKSİKLİKLER

Elbet ortaya kusursuz bir film çıkmamış. Bazı noktalarda değinebileceğim eksiklik olarak şunları söyleyebilirim. Filmin ilk kısmında her ne kadar sinemada küfür konusuna karşı olmasam da bazı noktalarda edilen küfürler hem zorlama olmuş hem de abartı olmuş. En azından gittiğim salonda rahatsız olan, homurdanan insanları duyabildim. Aynı kulaklar Recep İvedik serisinde edilen küfürlerde atılan kahkahaları da duymuştu. Bunun dışında hem senarist hem oyuncu ekibinde olan Feyyaz Yiğit biraz fazlaca kendine rol çalmış diyebilirim 🙂 Ahmet Mümtaz Taylan, İrem Sak, Özgür Emre Yıldırım gibi başarılı oyuncular diğer oyunculara göre daha pasif kalmış. Hele ki Özgür Emre Yıldırım neredeyse figüran gibi kalması bende bir üzüntü yarattı desem yeridir.

Sizde güzel bir iki saat geçirmek istiyorsanız, gidebileceğiniz güzel komedi filmlerinden biridir kaçırmayın derim. Tabii küfür noktasında hassasiyetiniz varsa biraz rahatsız olacağınız sahneler olacaktır. Yine de başka bir gerçek varsa sokakta küfür hayatımızın tam ortasında olan bir gerçeklik o yüzden pek takılmayın derin. Gidin, izleyin, izlettirin. Çünkü 6 7 ay sonra bu filmin bir çok sahne kesiti facebook, youtube sayfalarında bolca dolaşacak.

Bir önceki yazımız olan Mahalle Filmi Konusu ve Fragmanı başlıklı makalemizde mahalle, mahalle filmi ve mahalle filmi fragman hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap