1. Ana Sayfa
  2. Sinema Haberleri
  3. Enes Batur Hayal mi, Gerçek mi? Film İncelemesi

Enes Batur Hayal mi, Gerçek mi? Film İncelemesi

Enes Batur Hayal mi, Gerçek mi? Film İncelemesi
1

Enes Batur bilindiği üzere kendisini Youtube kanalı üzerinden türkiye’ye duyurmuş olan isimlerin başında geliyor. Özellikle belli bir yaş grubu içerisinde takipçi sayısının çok yüksek olduğunu görüyoruz. Enes Batur takipçilerin uzun zamandan beri beklediği ilk filmi Hayal mi, Gerçek mi? ile sevenlerinin de karşısına çıkıyor.

Filmin incelemesine baktığımızda yönetmen koltuğunda Oğlum bak git ve Çılgın Dersane 3-4’ü çekmiş olan Kamil Çetin’ i görüyoruz.

enes batur hayal mi gerçek mi - Enes Batur Hayal mi, Gerçek mi? Film İncelemesi

Filmin konusuna baktığımız zaman Youtube üzerinde paylaşımlarıyla hayran kitlesini oluşturan Enes Batur’un yaşam hikâyesi anlatılıyor. Bu yüzden de filme gitmek istediğiniz zaman öncelikli olarak neyle karşılaşacağınızı bilmeniz iyi olacak. Çünkü bu tarz filmler bazı izleyicinin hoşuna gitmez. Mesela biz film konusunda çok iyimser konuşmak istemiyoruz.

 Filmin Konusu

Enes, Antalya’ da ailesi ile birlikte yaşayan bir genç İlkokul dönemlerinde okul arkadaşlarıyla çok fazla ilişki kuramıyor ve sürekli dışlanıyor. Lise yıllarında da aynı durum devam ediyor ve sonrasında internette gezerken bir gün nasıl video çekilir ve sonrasında da neler yapılabilir konulu bir video görüyor ve bu video onun bir anlamda yaşamının değişmesini sağlıyor.

enes batur hayal mi gerçek mi4 - Enes Batur Hayal mi, Gerçek mi? Film İncelemesi

İlk videosunu çektikten sonra devamı gelmeye başlar ve artık takipçi s ayısı da artmaya başlamıştır. Bir gün Youtube yetkilileri tarafından fark edilir ve reklamlardan onun hesabına para yansıtılmaya başlanır. Bu Enes’in daha fazla bu alana ilgi duymasını sağlamıştır.

enes batur hayal mi gerçek mi1 - Enes Batur Hayal mi, Gerçek mi? Film İncelemesi

Aslına bakarsanız filmin incelemesinde son olarak şunu söylemek gerekli. Bu tür filmleri neden yaparlar kişisel olarak pek anlam veremiyorum. Genç nesillere herhangi bir şey katmayacağı gibi bilimden, sanattan ve kültürden uzaklaştırma noktasında da etkili olacağını tahmin ediyoruz.

Orjinal Özeti Ve Detayları : 

Enes Batur içine kapanık bir çocuktur. Polis olan babası ve hemşire olan annesi ile neredeyse hiç zaman geçiremez. 6 yaşındayken babası Enes Batur’a bilgisayar alır ve tüm dünyası o olur. O, okulda da her zaman dışlanan bir çocuk olmuştur. Çocukluğundan beri çevresindeki herkes tarafından sevilmenin hayalini kuran Enes’in artık başka bir hayali daha vardır; YouTuber olmak. Fakat bu hayali ailesi tarafından desteklenmez, üniversite sınavına hazırlanması için onu zorlarlar. Enes, zor bir karar vermek zorunda kalır; ya hayallerinin peşinden koşup YouTuber olacaktır ya da üniversite sınavına çalışacaktır.

enes batur hayal mi gerçek mi2 - Enes Batur Hayal mi, Gerçek mi? Film İncelemesi

Bir önceki yazımız olan Deadpool Filmini İnceliyoruz başlıklı makalemizde Deadpool, Deadpool Filmini İnceleyelim ve Deadpool inceleme hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap