1. Ana Sayfa
  2. Bilgilendirme
  3. En İyi Zaman’da Yolculuk Filmleri Listesi
Trendlerdeki Yazı

En İyi Zaman’da Yolculuk Filmleri Listesi

En İyi Zaman’da Yolculuk Filmleri Listesi
1

Zaman yolculuğu film kategorisinde birbirinden güzel pek çok film bulunmaktadır. İzleyicilerin çok severek izlediği zamanda yolculuk film türü pek çok ödüle layık görülmüştür.

1. YAŞAM ŞİFRESİ

Trende uyanan Colter nerede olduğu ve buraya nasıl geldiği hakkında hiçbir fikri yoktur. Kısa bir süre içinde karşısına çıkan bir kadın görür. Ama ortalıktan aniden kaybolur. Trende dolaşan Colter isimli adam bir ayna görür ve baktığı sırada kendisi yerine başka bir kişi görür. Çok şaşıran ve korkan Colter bu ilginç olayı kendisinin çözmesi gerekir. Ayrıca bu film izleyicilerin ilgisini çekmeyi başarmıştır.

2. TERMİNATÖR 2

Kıyamet sonrası 2029 yılına gelinmiştir. Yapay zeka olan skynet adlı bilgisayar terminatör üreterek 1990 yılında dünyadaki çoğu insanı öldürmesine sebep olmuştur. Ama skynet adlı yapay zekanın bir planı daha vardır. O da hala savaşmaya devam eden direnişçilerin lideri olan John Connor isimli bir kişiyi daha çocukken öldürmektir. Skynet kendi ürettiği bir terminatörü çocuğu ve annesini öldürmesi için görevlendirir. Fakat John Connor ve annesini koruyacak iyi bir terminatör 2029 yılına gelir. Ayrıca terminatör 2 en iyi zamanda yolculuk ve bilim kurgu filmlerinden biridir.

3. GELECEĞE DÖNÜŞ

Marty farklı ve ilgi çekici bir şekilde duran bir araba görür. İçine bakıp binmeyi tercih eden Marty bir anda ışınlanarak eski zamanlara gittiğini fark eder. Çok şaşıran Marty bu durumdan pek memnun değildir. Çünkü anne babası eğer tanışıp evlilik yapmazsa bu Marty isimli adamın doğmayacağını gösteriyor. Bu nedenle tekrar geleceğe dönüş yapmayı planlayan Marty başarısız olur. Geleceğe dönmek için çeşitli yollar bulan Marty isimli adamın bu sorunu çözmesi çok kolay olmayacaktır.

 

Bir önceki yazımız olan Mutlaka İzlenmesi Gereken Filmler (1996-2001) başlıklı makalemizde izlenmesi gereken filmler, İzlenmesi gereken filmler 1996 ve İzlenmesi gereken filmler 2001 hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap