1. Ana Sayfa
  2. Sinema Haberleri
  3. En İyi Ve Efsane Olmuş 7 Spor İçerikli Film Listesi
Trendlerdeki Yazı

En İyi Ve Efsane Olmuş 7 Spor İçerikli Film Listesi

En İyi Ve Efsane Olmuş 7 Spor İçerikli Film Listesi

Spor filmleri hayatımızda önemli yere sahiptir. İçinde dram, komedi, aksiyon içeren ender yapıtlardır. Bu yüzden insanlar spor filmlerini severek ve heyecanla izlerler. Bizleri bir bakıma dinç tutup yenilikçi düşünmeye davet eder. Sporcuların nasıl zorluklar çektiğini gözlerimizin önüne sererek bizleri bilinçlendirir.

En İyi 7 Spor Filmleri

Raging Bull: 1980 yapımı filmin Türkçe’ye Kızgın Boğa olarak çevrilmiştir. Ünlü boksör Jake Lamotta’nın spor hayatını anlatmaktadır. Imdb puanı 8.3 olan filmin yönetmeni Martin Scorsese, yıllar geçmesine rağmen hala severek izlenmektedir.

Warrior: 2011 yılında vizyona giren ve Türkçe’ye Büyük Dövüş olarak çevrilen filmde iki kardeş arasında geçen rekabete ve geçmişte yaşanan olaylara yer verilmiştir. Dram ve spor filmidir. Imdb puanı 8.2 ve filmin yönetmenliğini Gavin O’connor yapmıştır.

Million Dollar Baby: Milyonluk Bebek adıyla 2004 yılında vizyona giren filmde, dövüşçü yetiştiren Frankie’nin yaşadıklarından bahsedilmektedir. Filmin yönetmenliğini Clint Eastwood yapmıştır. ımdb puanı 8.1olan film duygusal sahnelere de yer vermiştir.

Rocky: 1976 yılında serinin ilk filmi yayınlanan ve başrolünde usta oyuncu Sylvester Stallone yer aldığı yılların eskitemediği filmdir. 1976 yılının yönetmeni John G. Avildsendir. Daha sonra devam eden serilerin yönetmenliğini Stallone yapmıştır. Imdb puanı 8.1, izledikçe sıkılmadığımız bu film bir klasiktir.

Rush: 2013 yılı yapımı olan film formula one sürücüleri olan James ve Niki arasında yaşanan rekabeti anlatmakdır. Biyografik aksiyon filmidir. Yönetmenliğini Ron Howard’ın yapttığı Zafere Hücum filminin ımdb puanı 8.1’dir.

Cinderella Man: Külkedisi Adam olarak dilimize çevrilen film 2005 yılında vizyona girdi. Ünlü boksör James’in Büyük Ekonomik Kriz yıllarında yaşadıklarını konu almıştır. Yönetmen koltuğunda Ron Howart oturmaktadır. Imdb puanı 8.0 olan filmin konusu dram içeriklidir.

The Hustler: 1961 yılında vizyona giren eski bir filmdir. Türkçe’ye Bilardocu olarak çevrilmiştir. Yaşamında çok hırsı ve zorba olan Eddy’in tek tutkusu bilardo oynamaktır. Karşısına çıkan bütün rakipleri yenip şehrin en ünlü bilardocusu olmayı istemektedir. Heyecan ve aksiyon dolu filmin yönetmeni Robert Rossen ve ımdb puanı 8.0’dir. a

Bir önceki yazımız olan Logan Filmi Özeti ve İncelemesi başlıklı makalemizde Logan, Logan filmi ve Logan filmi incelemesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap