1. Ana Sayfa
  2. Bilgilendirme
  3. En Güzel Ve İzlenilmesi Gereken Uzay Filmleri
Trendlerdeki Yazı

En Güzel Ve İzlenilmesi Gereken Uzay Filmleri

En Güzel Ve İzlenilmesi Gereken Uzay Filmleri

Son zamanlarda ilerleyen teknolojiyle ve seyir zevkinin artmasıyla sinemada uzay temalı filmlere daha çok yer verilmeye başlandı. İşte bilim kurgu sevenlerin zevkle izlediği uzay temalı filmlerin en iyilerinden bazıları şunlardır;

Interstellar (2014)

Uzay filmlerinden bahsederken Türkçe adıyla “Yıldızlararası” filmi listeye en üst sıralardan girmeyi hak eden bir yapım. Memento, Prestij ve Batman gibi filmleriyle kendisine aşina olduğumuz ünlü yönetmen Christopher Nolan’ın başarılı filmi Interstellar kara delikler ve solucan deliği gibi bilimsel konuları derinlikle işliyor. Konulara ilgisi olmayanların bile keyif alarak izlediği film adını efsaneler arasına yazdırmış gibi görünüyor.

 

Star Wars Serisi

Kült filmler arasına çoktan girmiş olan “Yıldız Savaşları” serisi sadık izleyicisiyle en sevilen uzay temalı filmler listesindeki tahtından hiç inmiyor. İlk filmi 1977 yılında yayınlanan film serisi artık kendisine ait bilgisayar oyunları, çizgi romanları, oyuncakları, kitapları ve çok daha fazlasıyla gelişmiş bir kurgusal evren ve marka haline geldi. Seri aynı zamanda tüm zamanların en çok hasılat yapmış film serisi olarak biliniyor. Günümüzde çekilen devam filmleriyle hala merakla bekleniyor ve takip ediliyor. Güç uzay filmi hayranı Star Wars hayranlarıyla birlikte olmaya devam ediyor.

The Martian (2015)

Aynı ismi taşıyan kitabından başarılı bir şekilde beyazperdeye aktarılan örneklerden biri “Marslı”. Imdb sitesindeki 8.0’lık puanıyla en beğenilen uzay filmleri arasına girmeyi başardı. Riddley Scott tarafından yönetilen filmde Matt Damon’ı başrolde izliyoruz. Mars’taki görevinde öldü sanılarak ekibi tarafından orada bırakılan ancak aslında hala hayatta olan bir astronotu konu alan film baştan sona merak duygusunu hiç yitirmiyor. Endişe hissinin yanına komediyi de eklemeyi başarmış Marslı filmi uzay filmi severler tarafından kesinlikle bir şansı hak ediyor.

 

Uzay’ın bilinmezliğine olan merakımızı gideren ve bizi başka evrenlerde maceralara götüren bu şahane filmler ilerleyen yıllarda da ihtişamından bir şey kaybetmeyecek gibi duruyor.

Bir önceki yazımız olan 2018 Yılındaki En Güzel Aşk Filmleri başlıklı makalemizde 2018 aşk filmleri ve 2018 yılındaki aşk filmleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap