1. Ana Sayfa
  2. Bilgilendirme
  3. En Güzel Ve En Çok İzlenen Yabancı Dizi Önerileri

En Güzel Ve En Çok İzlenen Yabancı Dizi Önerileri

En Güzel Ve En Çok İzlenen Yabancı Dizi Önerileri

Yabancı Dizi Önerileri

Türk televizyonculuk tarihinde ne yazık ki bugüne kadar ciddî anlamda çok kaliteli dizi örnekleri pek çıkmadı. Birkaç istisna dışında hep yabancı diziler rağbet gördü ve tercih edildi. Bu anlamda bilhassa Amerikan yapımı diziler, kısa süreli bölümlerden oluşmaları, yüksek bütçelerle hazırlanmaları ve üstün teknolojik grafiklerle donatılmaları gibi özellikleri nedeniyle hep tercih edilir olmuştur. Biz de sizlere, yabancı dizi önerileri sunarak, bu örneğimizi perçinleyeceğiz.

Orphan Black

Kanada’da çekilen bir bilim kurgu dizisi olan Orphan Black, yetim bir karakterin farklı şehre kaçışıyla başlar. Bu şehirde kendisiyle birebir aynı olan farklı bir insanın intihar etmesine şâhit olur. Karakter, ölen şahsın çantasını karıştırarak onun bir dedektif olduğunu öğrenir. Bir şekilde onun hayatını yaşayarak yerine geçmeye başlayan karakter, daha sonra anlayacaktır ki daha da başka klonları da vardır.

Peaky Blinders

Steven Knight tarafından senaristliği yapılan İngiliz yapımı Peaky Blinders, bir dönem dizisi. Dizi, başarılı târihi canlandırmaları ile I. Dünya Savaşı’ndan sonra Britanya’da ortaya çıkan Peaky Blinders isimli bir suç çetesinin hikâyesini anlatıyor.

Suits

Amerika Birleşik Devletleri yapımı olan Suits de, ilk defa 2011 yılında televizyonlarda yayınlanmaya başlamıştır. Dizide üstün zekâlı Mike ile Harvey isminde bir avukatın başından geçen karmaşık hukukî dramalar anlatılmaktadır. 84 bölüm yayınlanan dizide Gabriel Macht ve Patrick J. Adams başrolleri oynuyor.

Lucifer

Yine bir Amerikan yapımı olan Lucifer’in türü, fantastik polisiyedir. İlk bölümü 2016 yılının başında yayınlanan dizi, kısa sürede milyonlarca izleyiciye ulaştı. The Sandman çizgi romanının bir uyarlaması olan Lucifer’de başrolü Tom Ellis oynuyor.

Gotham

Dört sezon yayınlanan Gotham, DC Comics’in yarattığı hayali şehirde yaşanılanları konu alıyor. Dizi boyunca hem Batman’in hem de Gotham şehrinde var olacak olan diğer iyi ya da kötü karakterlerin gelişim dönemleri anlatılıyor.

 

Bir önceki yazımız olan Netflix-Stranger Things 3. Sezon Onayını Aldı başlıklı makalemizde Stranger Thing, Stranger Thing 3.sezon ve Stranger Thing dizi haberleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yapına Yorumlar (5)

  1. Gothamı tavsiye ederim arkadaşlar, iyi yada kötü karekterlerin gelişimi ele alınıyor, başarılı yaptılar içerisinde.

  2. Bilim kurgu sevenlere Orphan Black dizisini kesinlikle tavsiye ederim, farklı bir şehirde kendi klonları ile karşılaşması çok güzel bir olay örgüsüne sahip olmasını sağlıyor.

  3. Yeni bir diziye başlayacağım ancak hangisine başlayayım diye kararsız kalıyorum her gün 1 2 saatlik bir boşluğum oluyor.

  4. Hazırladığınız liste çok güzele benziyor, bu aralar boş zamanım çok olduğu için 3 4 diziye birden başlamayı düşünüyorum.

  5. labirent 3 filmini çok merak ediyorum. ilk ikisini beğenmiştim. üçüncüsünü de izleyeceğim.