1. Ana Sayfa
  2. Bilgilendirme
  3. En Çok İzlenmiş 10 Efsane Dizi Ve Film
Trendlerdeki Yazı

En Çok İzlenmiş 10 Efsane Dizi Ve Film

En Çok İzlenmiş 10 Efsane Dizi Ve Film

Film izlemek hayatımıza yeni şeyler katar. Başkalarının hayatlarından ders almayı öğretir. Bazen izlediğimiz süreyi keyifli kılmayı sağlar bazen de korku dolu anlar yaşatır. Film izlemek genel kültürü geliştirir. İşte tam bu noktada mutlaka izlenmesi ve bilinmesi gereken birkaç film vardır. Gelin listeye beraber göz atalım..

1- Esaretin Bedeli

Tam tamına bir başyapıttır. İzleyenleri derinden etkiler. Karısını ve karısının sevgilisini öldürmek suçundan ömür boyu hapse mahkum edilen Andy’ nin hapiste yaşadıklarını anlatmaktadır. Hapishanede farklı iyi ve kötü insanlarla tanışır. Herkesin bir hikayesi vardır. Bu sırada Andy kimseden habersiz kaçma planları yapmaktadır. Bu plan oldukça zekice ve izleyenlere ufak mesajlar veren bir plandır. Efsane filmler arasında ilk sıralardadır

2- Yeşil Yol

Yeşil Yol bir hapishane hikayesidir. İdam ile cezalandırılan mahkumları son yolculuklarına uğurlayan Paul ile iki kız çocuğunu öldürmekle suçlanıp idam cezası alan Coffey’ in hikayesidir. Coffey’nin görünümü oldukça korkutucu olsa da, o doğaüstü güçlere sahip olan oldukça saf ve iyi kalpli biridir. Bu saf hikaye izleyiciyi oldukça etkilemiştir. En çok izlenen film ve diziler arasında üst sıralardadır.

3- Piyanist

Nazi işgalinin anlatıldığı bir filmdir. Ünlü bir piyanistin esir kampına gitmekten kurtulup, kaçış hikayesi anlatılmaktadır. Kıtlığın ve yok oluşun anlatıldığı filmde piyanist, beklenmediği bir anda tekrar umudunu yeniden kazanır.

4- Leon

Bir katilin ve o katilden başka kimsesi kalmayan bir kızın hikayesi anlatılmaktadır. Leon’ a olan sevgisi oldukça fazla olan Matilda’ yı korumak için Leon’ da elinden geleni yapar. Leon filmi en çok izlenen filmler arasında yeri üst sıralardadır.

5- Baba/The Godfather

Film Amerika’ da yaşayan bir İtalyan mafyasını anlatmaktadır. Diğer mafya aileleri ile savaş halinde olunana filmde farklı yöntemlerin kullanılması izleyiciyi etkilemiştir. Film seri haline dönüştürülmüştür.

6- Terminatör

Robotların üstün olduğu bir Dünya’ da insanlar robotlara karşı savaş halindedir. Robotlar daha fazla güç için geçmişe dönün gerekli kişilerin doğumunu engellemek isterler. Filmin çok ilgi görmesinden dolayı dizisi de çekilmiştir. Terminatör dizisi en çok izlenen diziler arasındadır.

7- Kelebek Etkisi

Uzun süre etkisinden çıkılamayan bir filmdir. Çocukluk travmaları ve ondan kurtulmaya çalışan bir adam. Olayları değiştirmeye çalışır ama her değişim yeni bir olaya neden olur. Hem kendini hem de çevresindekilerin hayatını etkileyen bu değişimlerden, Evan en iyi olana karar vermeye çalışacaktır.

8- Avatar

Jake abisi için gittiği Pandora Dünyası’ndan oldukça etkilenir. Gerçek Dünya’ dan kopup orada daha çok zaman geçirmek isteyecektir ayrıca aşık olmuştur. Ancak oradaki görevini hiçe saymaya ve emirlere karşı gelmeye başlar. Kendi insanlarına karşı bu Dünya’ yı korumaya başlar ve büyük bir savaşın ortasında kalır.

9- Matrix

Yıllar geçse de unutulmayan bir filmdir. Film görünenin daha ötesini gösterir. Makinelere karşı olan savaşlar ve bunlara karşı alınan önlemler gösterilmektedir. Makinelerin insan vücutlarını ele geçirmesiyle birlikte savaş büyümüştür.

10- Titanik

Zamanın en büyük prodüksiyonlarından biridir. Gerçek bir hikayeden uyarlanması filmi daha etkileyici kılmaktadır. Gemide tanışan ve aşık olan Jack ile Rose’ un hikayesi ile başlayıp daha sonra büyük bir drama dönüşür. Jack ile Rose arasında büyük bir sınıf farklı olsa da onlar için önemli değildir. Film büyük geminin bir buz dağına çarpması ve büyük aşkın aşıklarının bir seçim yapması ile son bulur. Bu son kimin yaşayıp kimi ölmesi üzerine olmuştur.

Bir önceki yazımız olan Türk Sinemasındaki İlkler başlıklı makalemizde türk sineması ve Türk sinemasında ilkler hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap