1. Ana Sayfa
  2. Bilgilendirme
  3. En Çok İzlenen Ve Önerdiğimiz HollyWood Filmleri

En Çok İzlenen Ve Önerdiğimiz HollyWood Filmleri

En Çok İzlenen Ve Önerdiğimiz HollyWood Filmleri

Bazı filmler sizi öylesine etkiler ki günlerce etkisinden çıkamayabilirsiniz. Bu hemen hemen herkesin başına gelen bir hikayedir. Bu filmler bize birçok kişi tarafından öneri olarak sunulmuştur. Herkesin mutlaka izlemesi gereken Hollywood filmleri halinde aşağıda listelenmiştir. Daha öncede bir makalemizde ünlü hollywood filmlerini listelemiştik, o yazımıza da buraya tıklayarak göz atabilirsiniz.

 The Green Mile (Yeşil Yol)

   Amerikalı film yönetmeni, Frank Darabont’un yönetmenliğini üstlendiği yeşil yol adlı drama filmi Stephen King’in kaleme aldığı romanından uyarlanıp ekranlara yansıtıldı. Hapishanenin parmaklıkları arasında geçen bu hikaye sizlere soluksuz bir film keyfi yaşatacak. Dram, hüzün ve dostluk gibi konuların işlendiği bu film hayata bakış açınızı oldukça değiştirecektir.

 The boy in the Striped Pajamas (Çizgili Pijamalı Çocuk)

   John Boyne adlı İrlandalı yazarın kaleme aldığı çizgili pijamalı çocuk adlı eser 2008 yılında beyaz perde de yayınlandı. İkinci Dünya Savaşının en şiddetli zamanlarını konu alan bu film size haksızlığın en bariz örneklerini çocuklar üzerinde yansıtacaktır. Alanında oldukça başarılı olan bu film gösterimde ciddi bir izleyici kitlesine ulaşmıştır. Hemen hemen her yetişkine hitap etmekte olan bu dram ve hüzün yüklü yapıt hayata bakış açınızı oldukça değiştirecek ve sizi mevcut sistemi sorgulamaya itecektir.

 Schinler’s List (Schinler’in Listesi)

   Thomas Kenally adlı Avusturyalı yazarın kaleme aldığı bu eser 1993 yılında sinemaya uyarlanmıştır. Akıllardan hala silinmeyen bu başyapıt sizi İkinci Dünya Savaşının soğuk sahnelerine sürükleyecek. Schindler adlı Alman ve oldukça zengin iş adamı sayesinde hayatı kurtulan 1100 Yahudi’nin hikayesini anlatmaktadır. Birçok dalda Oscar ödülü almış bu yapıt her yetişkinin izlemesi gereken filmler arasında yerini bulmuştur.

 The Lord of the Rings (Yüzüklerin efendisi)

   Dil bilimci, tarih bilimci, harita bilimci olarak bilenen Oxford üniversitesin profesörü J.R.R Tolkien tarafından kaleme alınmış bu film fantastik dünyadan hoşlananlar için oldukça ilgi çekici bir yapıt olarak karşınıza çıkıyor. Yüzük Kardeşliği, İki Kule ve Kralın Dönüşü adlı üçlemeden oluşan bu başyapıt sizleri bambaşka bir dünyaya sürükleyecek. Hepsine hükmedecek tek bir yüzük! Film repliğinden de anlaşılacağı üzere tek bir yüzüğü elde etmeye çalışan krallıklar ve fantastik varlıklar hayal gücünüzün sınırlarını aşacak nitelikte. Ayrıca oldukça başarılı soundtrackları size eşsiz bir müzik keyfi yaşatacak.

 Shawshank Redemption / Esaretin Bedeli

    Senaryosunu ve film yönetmenliğini üstlenen Frank Darabont’un yeteneklerini sergilediği Amerikan drama filmidir. Karısını ve sevgilisini öldürdüğünden dolayı Shawshank Devlet Ceza evinde 2 kez müebbet hapse çarptırılan ana kahraman Andy bize özgürlüğün hala var olduğunu parmaklıklar ardından kanıtlamaktadır. Umudunu ve yaşama sevincini karşısına çıkan olumsuzluklara rağmen kaybetmeyen Andy aynı zamanda burada çok yakın dostlar edinmiştir. Zorluklar karşısında pes etmeyen ve her ne olursa olsun olumsuzluklara göğüs geren Andy’nin hikayesi, size her izlediğinizde farklı anlamlar katacağı kaçınılmaz bir gerçek.

Bir önceki yazımız olan Yaşayamayanlar Dizisi Ne Zaman Başlayacak? Konusu ve Oyuncuları başlıklı makalemizde Yaşayamayanlar, Yaşayamayanlar dizisi ve Yaşayamayanlar kadrosu hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap