1. Ana Sayfa
  2. Türk Dizi İncelemeleri
  3. En Çok İzlenen Türk Dizileri

En Çok İzlenen Türk Dizileri

En Çok İzlenen Türk Dizileri

Dünya üzerindeki neredeyse bütün ülkelerde diziler 1 saati geçmezken Türkiye’ de saatlerce süren ve yapımları da oldukça maliyetli olan diziler dünya ile tanışmış durumda. En çok izlenen Türk diziler şu şekilde listelenmiş.

             AŞK- I MEMNU

            Başrollerini Kıvanç Tatlıtuğ, Beren Saat gibi ünlü isimlerin aldığı dizi uluslararası arenada da tanınır duruma gelen bir dizi. Reyting sonuçları da oldukça yüksek olan diziyi hala yayınlayan ülkeler bile var.

             SILA

            Finalinden bugüne neredeyse 10 yıl geçen dizi Cansu Dere’ nın uluslararası bir yıldız olmasını sağladı. Özellikle Balkan ülkelerinde reytingler açısından epey yüksek.

             ÖYLE BİR GEÇER ZAMAN Kİ

            Aile dramını anlatan dizi milyonları etkiledi. MBC’ de yayınlandığı süreçte 2. Sırada yer alan dizi her zaman zirveyi zorladı.

             AŞK VE CEZA

            Başrollerini Murat Yıldırım ve Nurgül Yeşilçay’ ın oynadığı dizi başarısızlığı neredeyse olmayan ve Avrupa ülkelerinde reytingleri oldukça yüksek olan bir dizi.

             KÜÇÜK KADINLAR

            3 sezon süren dizi bittikten sonra yüksek miktarda para ile Kazakistan ve Bulgaristan’ da satılan dizi zirvede yer alanlardan olmayı başarmıştır.

             DİRİLİŞ ERTUĞRUL

            Her geçen gün reytingleri artan dizi, en çok izlenmiş diziler ve en çok beğenilmiş dizi listeleri arasında da zirveyi koruyor.

             FAZİLET HANIM VE KIZLARI

            Sosyal medyada pek konuşulmasa reyting yapan diziler arasında en yükseklerde olan dizi her daim izlenmeyi başarmıştır.

             MERYEM

            Başladığı günden beri zirvelerde olan Kanal D’ nin bu dizisi gerek konusu gerekse oyunculuğu bakımından en iddialı diziler arasında yer alıyor.

Bir önceki yazımız olan 8. Gün Dizisi Konusu Ve Oyuncu Kadrosu başlıklı makalemizde 8. gün, 8. gün konusu ve 8. gün oyuncuları hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap