İlginizi Çekebilir!
  1. Ana Sayfa
  2. Bilgilendirme
  3. En Çok İzlenen Bilim Kurgu Filmleri
Trendlerdeki Yazı

En Çok İzlenen Bilim Kurgu Filmleri

En Çok İzlenen Bilim Kurgu Filmleri

Film dünyasında pek çok bilim kurgu filmleri bulunmaktadır. Usta yönetmenler ve oyuncular sayesinde bilim kurgu filmleri son zamanlarda çok fazla ilgi çekiyor ve sıkça izleniyor. Oscar ödülü kazanan çok fazla sayıda bilim kurgu filmi vardır. Peki, hangi bilim kurgu filmini izleyeceksiniz? Şimdi ki zamanlarda DVD veya cd yardımıyla filme bakmak yerine gelişmiş internet tarayıcıları ile kolaylıkla istediğiniz bir filmi açıp bakabilirsiniz. Aşağıdaki film önerileri sayesinde sizde beğendiğiniz veya ilginizi çeken filmi kolaylıkla izleyebilirsiniz.

  1. TERMİNATÖR 2terminator 2 12 - En Çok İzlenen Bilim Kurgu Filmleri

            Bilim kurgu filmi denince akla gelen ilk isimlerden terminatör serisi vardır. Usta yönetmen ve usta oyuncuların sayesinde daha ilgi çekici ve atmosferi iyi anlatan bir olmuştur. 1991 yılında duyurulan terminatör 2 pek çok ödüle layık görülmüştür.

  1. JURASSİC PARKthe successful reinvention jurassic park 9 - En Çok İzlenen Bilim Kurgu Filmleri

            Daha önce hiç bu kadar dinozorları iyi anlatan bir film görünmedi. Usta yönetmen ve usta oyuncu kadrosuyla daha iyi bir hale gelen film 1993 yılında izleyicilerin karşısına çıkmıştır. Filmin özeti ise dinozor parkının güvenlik sistemi bozulduktan sonra dinozorların ortaya çıkması oradaki insanlar için büyük bir sorun ortaya koyacaktır.

  1. AVATARavatar sequel 135 - En Çok İzlenen Bilim Kurgu Filmleri

            Farklı konusu ve farklı bir atmosferi olan avatar filmi 2009 yılında çıktığında izleyiciler büyük bir heyecanla beğenerek izlemişlerdir. Pek çok ödüle layık görülen avatar öneri için en iyi filmler arasındadır.

  1. YILDIZLAR ARASIinterstaller yildizlararasi inceleme 840x480 - En Çok İzlenen Bilim Kurgu Filmleri

            Dünyada besin kaynağı kalmadığı için insanlar başka bir gezegene gitme peşindedirler. Geliştirdikleri uzay gemisiyle yıldızlar arası seyahat etmeyi planlayan insanlar hiç beklenmedik bir sorun ile karşılaşırlar. Ayrıca bilim kurgu film olarak en sevilen filmlerden biridir.

  1. BAŞLANGIÇInception - En Çok İzlenen Bilim Kurgu Filmleri

          Bir diğer farklı konulu film ise başlangıç filmidir. 2010 yılında izleyicilerin karşısında çıktıktan kısa bir süre sonra son 20 yılın en iyi filmlerinden biri olarak gösterilmiştir. Ayrıca başlangıç filmi Oscar ödülüne layık görülmüştür.

Bir önceki yazımız olan 12 Yıllık Esaret Filminin Konusu başlıklı makalemizde 12 yıllık esaret, 12 yıllık esaret filmi ve 12 yıllık esaret konusu hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap