İlginizi Çekebilir!
  1. Ana Sayfa
  2. Yabancı Film İncelemeleri
  3. En Çok Güldüren Komedi Filmleri Listesi
Trendlerdeki Yazı

En Çok Güldüren Komedi Filmleri Listesi

En Çok Güldüren Komedi Filmleri Listesi

Keyifli vakit geçirmek ve birkaç saatlik de olsa sıkıntılarından kurtulmak isteyen herkesin ilk başvurduğu yöntem komik bir filmi açıp izlemek oluyor. Zaman kaybı yaşamak istemeyenler için Imbd puanları dikkat edilerek hazırlanan liste aşağıda bulunuyor.

Garsoniyer

1960 yılında Amerika da yapılan Garsoniyer filmi dramatik komedidir. Evini belli zamanlarda iş ve kendisinden üst mertebede bulunan yöneticilere vererek onlara yardımda bulunan bir adamın hikâyesi anlatılıyor. Filmde iş sektörünün acımasız ve insanları ahlaksızlaştıran yönü ön plana çıkarılıyor. Imdb puanı 8.4 olan film çok fazla da ödül sahibi.

Truman Show

Jim Carrey’nin başrolünde olduğu Truman Show 1998 yılında yapılan dram/komedi filmidir. Mükemmel bir adada mükemmel bir hayat yaşayan Truman bir gün öldüğünü zannettiği babası ile sokakta karşılaşır ve artık yaşantısının sırlarını çözmeye başlar. Televizyon sektörü ile ilgili yapılan eleştirilerin en başarılısı olan film Oscar ödüllerinde birçok alanda aday gösterildi. Imdb puan 8.1 olan film başyapıtlar arasında yer alıyor.

Felekten Bir Gece

Orijinal adı ile Hangover, 2009 yılında Amerika’da yapılmış olan komedi filmidir. Aralarından birinin düğünü öncesi bekârlığa veda partisi düzenleyen dört arkadaşın parti sabahı başına gelen akıl almaz ve bir o kadar da eğlenceli olan olaylar anlatılıyor. Imdb puanı 7.7 olan felekten bir gece filmi altın küre de dâhil bir çok ödül aldı.

Evde Tek Başına

1990 yılında yapılmış komedi türünde olan filmin devam filmleri de çekildi. Evde tek başına filmi ailesi ile arası pek iyi olmayan 11 yaşındaki başrol oyuncusunun bir sabah kalktığında Fransa’ya tatile giden ailesinin onu evde unutmasını konu alıyor. Evde unutulan Kevin başlarda biraz korksa da daha sonra evlerine giren hırsızları fark etmesiyle hem keyifli hale geliyor ve evini hırsızlardan korumaya çalışıyor. Imdb puanı 7.5 olan film bir çok ödüle aday gösterildi.

Çılgın Aptal Aşk

Orijinal adı Crazy, Stupid, Love olan film 2011 ABD yapımıdır. Cal Weaver’ın mükemmel bir hayatı varmış gibi görünüyor. Çok imrenilen bir işe sahip evliliği kusursuz ilerliyor eşine âşık ve çok güzel çocuklara sahip. Kusursuz ilerleyen hayatı eşinin onunu aldattığını öğrenmesi ile bozuluyor. Bekar hayatına ayak uydurmakta zorlanan orta yaşlarında olan başrol, bir barda tanıştığı Jacob ile beraber yeniden bekar hayatının nasıl olduğunu öğrenmeye başlıyor. Imdb puanı 7.4’tür.

50 İlk Öpücük

Orijinal adı 50 First Dates olan film 2004 ABD yapımı bir romantik komedidir. Filmin başrollerinde Adam Sandler ve Drew Barrymore yer alıyor. Henry, bulunduğu şehirde playboy olarak tanınan bir doktordur. Fakat bir gün Lucy ile tanışır ve birbirlerinden çok etkilenirler. Ertesi gün karşılaştıklarından Lucy onu tanımaz sürekli hafıza kaybı yaşatan bir hastalığa sahip olduğunu öğrenir. Bu durum Henry’i vazgeçirmez her gün yeniden tanıştıkları bir ilişki haline gelir. Imdb puanı 6.8’dir.

Bir önceki yazımız olan Ünlü Oyuncuların Oynadığı En İyi Filmler başlıklı makalemizde Ünlü oyuncular, Ünlü oyuncular ve filmleri ve Ünlü oyuncuların oynadığı filmler hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap