İlginizi Çekebilir!
  1. Ana Sayfa
  2. Yabancı Filmler
  3. En Beğenilen Quentin Tarantino Filmleri
Trendlerdeki Yazı

En Beğenilen Quentin Tarantino Filmleri

En Beğenilen Quentin Tarantino Filmleri

Sinema dünyasının en farklı ve özgün yönetmenlerinden bir tanesi olan Quentin Tarantino’nun filmlerini kısaca bir değerlendirme altına alalım.

Ucuz Roman(Pulp Fiction)

Gangsterlerle dolu olan bir şehrin içerisinde yaşananları konu edinen bu film konusu itibarıyla bir Tarantino klasiği olarak adlandırılabilir. Pulp Fiction adlı filmin oyuncu kadrosu ise Tim Roth, Bruce Wills, Uma Thurman ve Samuel L. Jackson gibi isimlerden oluşuyor.

Hateful Eight(Nefret Sekizlisi)

Western türünde olan bir sinema projesi olan Hateful Eight; şerif ve kelle avcılarının bir suç çetesi ile verdikleri mücadeleyi içeriyor. Filmin kadrosu içerisinde yer alan isimler ise Samuel L. Jackson, Tim Roth, Kurt Russell ve Channing Tatum olarak öne çıkıyor.

Zincirsiz(Django Unchained)

Serbest kalan ilk kölenin hayat hikayesini anlatan bu film de aynı zamanda aşk ve mücadele kokusunu fazlasıyla alacaksınız. Jamie Foxx, Leonardo di Caprio, Christopher Waltz ve Samuel L. Jackson da filmin yıldız isimlerinden.

Kill Bill Vol 1-2

Eski bir suikastçi olan gelinin kendini öldürmeye çalışan eski ekip arkadaşlarından intikam alması süreci de bu filmde ana tema olarak göze çarpıyor. Uma Thurman, David Carradine ve Lucy Liu gibi isimler de bu filmde yer alıyor.

Inglourious Basterds(Soysuzlar Çetesi)

Brad Pitt, Diane Kruger ve Eli Roth’un önderliğinde olan bu filmde Nazi avcısı bir grup Amerikan askerinin yaşadıklarını içeriyor.

Bir önceki yazımız olan Zamanda Kıvrılma Film İncelemesi başlıklı makalemizde 20 Nisan vizyona giren filmler, Zamanda Kıvrılma film incelemesi ve Zamanda Kıvrılma konusu hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap