1. Ana Sayfa
  2. Sinema Haberleri
  3. Efsane Geri Dönüyor! Metrixin Çekimi Yolda

Efsane Geri Dönüyor! Metrixin Çekimi Yolda

Efsane Geri Dönüyor! Metrixin Çekimi Yolda

Wachowski Kardeşler tarafından çekilen Matrix serisi bilim-kurgu dünyasına damga vurmuştu. Geçtiğimiz günlerde sinema dünyasını ayağa kaldıran gelişmeler yaşandı. Matrix serisinin yeni filminin çekileceği ortaya çıktı.

Sinema dünyasında bir çok projenin yeniden çevrimi ya da spin-off projeleri çekilmişti. Kısıtlı teknolojik imkanlarla çekilen ve efsaneleşen filmler günümüz imkanlarını kullanarak daha da akılda kalıcı bir hal alıyor. Bazı yapımlar da hikayenin dümenini farklı tarafa çevirerek daha derinlere iniyor. Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan Matrix haberi de onlardan biriydi. The Matrix filminin yeniden çekilmesi gündemde, sinema tutkunları “Yeni Matrix filminin konusu ne olacak?” sorularını sormaya başladı bile.

Laurence Fishburne

 

Yeni Matrix Filminin Konusu Ne Olacak?

The Hollywood Reporter’da ortaya çıkan haber, sinema dünyasının en önemli yapımlarından biri olan The Matrix filminin yeniden çekileceğini duyurdu. Ortaya çıkan yeni detaylar da, Laurence Fishburne‘un canlandırdığı Morpheuskarakterinin gençlik yıllarını ve o dönemde yaşadıklarını perdeye taşıyacak. Fishburne ile efsaneleşen karakterin gençliğini de Fruitvale Station (Son Durak) filmiyle parlayan Michael B. Jordan‘ın canlandıracağı konuşulanlar arasında. Warner Bros.’un finanse edeceği filmin senaryosu ise Avengers, X-Men: The Last Stand ve X2 gibi filmlerin senaristleri arasında yer alan Zak Penn imzası taşıyacak.

Bir önceki yazımız olan İlk İnceleme: Jurassic World: Fallen Kingdom başlıklı makalemizde fallen, jurassic ve kingdom hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yapına Yorumlar (2)

  1. Metrix gibi başarılı bir yapıt günümüzde tekrar gelirse çok büyük ses getirir bence, büyük bir izleyici kitlesinin beklediği kesin.

  2. Metrix’in tekrar gelmesi bir çok sinema severi sevindirdi, ben pek çok takip etmiyordum ancak artık ilgimi çekmeye başladı yapabildiğim kadar takip edeceğim.