1. Ana Sayfa
  2. Netflix
  3. Efsane Dizi İkinci Sezonu İle Gündeme Oturdu

Efsane Dizi İkinci Sezonu İle Gündeme Oturdu

Efsane Dizi İkinci Sezonu İle Gündeme Oturdu

Stranger Things İkinci Sezonu İle Gündeme Oturdu

Netflix platformunun en iddialı yapımlarından biri olan Stranger Things ilk olarak 15 Temmuz 2016 yılında izleyicisinin karşına çıktı. İlk bölümünün yayınlanması ardından oldukça kısa bir süre içinde büyük bir izleyici kitlesi yakalayan başarılı dizi sezon sonrası vermiş olduğu aranın ardından ikinci sezona başlaması ile meraklı izleyicilerini sevindirmiş durumda.

header3 stranger things 80s movies 1024x512 - Efsane Dizi İkinci Sezonu İle Gündeme Oturdu

Dizi puanlamasını yayınlayan IMDb Netflix’in bu başarılı yapımına 9.0 olarak yüksek bir puan vererek oldukça başarılı bir yapım olduğunu gösteriyor. Farklı konusu yanında başarılı müzikleri ile de dikkat çeken yapımı Netflix üyeliğine sahip olmanızla birlikte tv, tablet veya bilgisayar üzerinden rahatça izlemenize olanak sağlıyor. Duffer Kardeşlerin büyük bir özveri ile geliştirmiş oldukları dizinin konusu ise 80’li yıllarda geçiyor. 4 yakın arkadaşın aralarında ki dostluğu göstermesiyle başlayan dizi aralarından Will’in esrarengiz bir şekilde kaybolmasıyla olaylar garipleşmeye başlıyor. Geniş bir arama çalışmaları ile Will’i bulmaya çalışırken ortaya çıkan kız çocuğu olayların farklı bir boyuta doğru ilerlemesine neden oluyor.

Aynı zamanda farklı güçlere sahip olan bu kızın Will ile iletişim kurabiliyor olması ve Will’i arayan arkadaşları için bir umut ışığı doğmasına neden oluyor.  Hükümetin de işin işinde olduğu ve insanlar üzerinde gizli deneyler yapan bir grup bilim adamının gizemli şekilde ortaya çıkan kız çocuğunun bulma çalışmaları ile olayların daha da gizemli bir hale gelmesi dizinin gidişatını oldukça farklılaştırıyor.

Alanında en iyi konu ve oyunculuğa sahip olan dizinin yeni sezonun başlaması ile birlikte, ilk sezonda olduğu gibi aynı kalitede devam ettiği izleyiciler tarafından yapılan yorumlar arasında bulunuyor. Şuan için toplam 5 sezon anlaşması olan dizinin daha birçok izleyiciyi kendisine hayran bırakacak gibi gözüküyor.

Bir önceki yazımız olan La Casa de Papel Dizi Konusu ve Öneri başlıklı makalemizde La Casa de Papel dizi, La Casa de Papel konusu ve La Casa de Papel öneri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap