1. Ana Sayfa
  2. Yabancı Diziler
  3. Doctor Who 38 Yıl Sonra Tamamlandı!

Doctor Who 38 Yıl Sonra Tamamlandı!

Doctor Who 38 Yıl Sonra Tamamlandı!

Doctor Who televizyon kuşağın da bilim kurgu açığını kapatmış ve bir anlamda da efsaneye dönüşmüştü. Who’nun yarım kalan bölümü ise tam otuzsekiz yıl sonra tamamlanmış oldu. geçtiğimiz günlerde 54. Yılını kutlamış olan Doctor Who tartışmaların gölgesinde kayıp shada bölümünü izleyicisi ile buluşturdu.
Bölüm 1979 yılında yaşanmış olan grev nedeniyle tamamlanamamıştır. Daha sonrasında animasyon tekniklerinin kullanılmasıyla çekimler tamamlandı.Filmin yapımcısının sürprizi dördüncü doktor Tom Baker
Filmin çekimleri Londra’da gerçekleştirildi. Baker Tardis setine geri döndü. Oyuncu yapmış olduğu açıklamalarda uzay zaman ikilisine bağlılıktan söz etti.

Doctor Who 38 Yıl Sonra Tamamlandı - Doctor Who 38 Yıl Sonra Tamamlandı!

Bu noktada oyuncunun kendi dönemi dışında pek çok defa kamera karşısına geçip, zaman lordu görevini yerine getirdiğini hatırlatmakta fayda var. Barker Tardis bu dizinin kendisi için oldukça önemli olduğunu söyledi. Shada bölümünün kendisinin en çok sevdiği bölümlerden bir tanesi olmakla birlikte bu sayede muazzam bir deneyim kazandığının sinyalini de vermiş oldu.

 

Doctor Who Bölümü Shada Restore Edildi!

Doktor Who Shada bölümünde uzaylılarla bir araya geliyor. Bu bir anlamda yeni bir gelişme. Doktorun bölümlerdeki paltosu ve şalını ekranlarda da yeni baştan görebileceksiniz.

Doctor Who 38 Yıl Sonra Tamamlandı1 - Doctor Who 38 Yıl Sonra Tamamlandı!
Bununla birlikte Mark Ayers, 70’lerdeki ekipmanlarla merakla beklenen bir soundtrack albümü hazırladı. Bölümün fragmanlarına aşağıdan ulaşabilir, dördüncü Doktor’un macerasına ortak olabilirsiniz:

Bir önceki yazımız olan Bu Kış Hangi Filmler Vizyona Girecek? başlıklı makalemizde 2018 Kış vizyon filmler, kışın vizyona girecek filmler ve vizyon film hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap