İlginizi Çekebilir!
  1. Ana Sayfa
  2. Bilgilendirme
  3. Disney Filmleri
Trendlerdeki Yazı

Disney Filmleri

Disney Filmleri

Animasyonlar

Çocukların izlemekten çok zevk aldığı ama yetişkinlerinde ilgisini çeken Film türü animasyonlardır. Alanlarında uzman kişiler hayal güçlerini kullanarak karakterler oluştururlar ve bunu çizime dökerler. Karakterlerin herhangi bir hareketi bile yüzlerce kez çizilerek yapılması gerekir. Gerçek oyuncular olmadığından sektörün en uğraş verici işidir. Oluşturulan karakterler efektlerle zenginleştirilir bu sayede ilgi çekici ve izlenmeye değer olurlar.

Seslendirme ekibiyle bütünleştirilen animasyonlar çocukların hoşuna gidecek şekilde ayarlanır, karakterler çirkin ve korkunç değil çok sevimli çizilirler. Animasyon konusunda en başarılı yapıtları sinema sektörüne ulaştıran Disney şirketidir.

Moana and Maui 750x400 - Disney Filmleri

Ne Zaman Kurulmuştur?

Şirket 16 Ekim 1923 tarihinde kurulmuştur. Kuruluşundan bu yana birçok animasyon film oluşturan şirket bu sektörün enleri arasına girmiştir. Kendilerini büyüterek Hollywood stüdyosu haline getirmişlerdir. Halada çok iyi eserler ortaya koymaya devam etmekte, en çok izlenen animasyonlar bu şirketten çıkmaktadır.

En Çok Beğenilen Animasyonları Nelerdir? Hangi Animasyonla Tanınmışlardır?

o ejderhani nasil egitirsin 21 - Disney Filmleri

Mickey Mouse karakteriyle ortaya çıkmış ve izleyicilerin ilgilerini kazanmışlardır. Şuanda da ana karakterlerinden biri olan Mickey eski çizimlerinden farklı olarak daha da geliştirilip renklendirilmiştir.

İmdb puanlarına göre en çok beğenilen 3 animasyonlar; Ejderhanı Nasıl Eğitirsin, Çılgın Hırsız ve Yukarı Bak adlı animasyonlardır. Bazı animasyonlar 3D olarak hazırlanmaktadır. Bu izleyicilerin daha çok ilgisini çeker çünkü özel gözlükleri taktığınızda sanki karakterleri sizin yanınızdaymış gibi hissedersiniz.

Küçük yaştan itibaren çocuklara izletilen animasyonlar kendi iç dünyalarının da zenginleşmesine yardımcı olur, hayal güçleri gelişir. Mutsuz olduğunuzda izleyip gülümsemenizi sağlayacaktır ve kendinizi iyi hissedeceksinizdir.

084124.jpg r 1280 720 f jpg q x xxyxx - Disney Filmleri

Bir önceki yazımız olan Önerilen Dram Filmleri başlıklı makalemizde Film Önerileri ve Önerilen Dram Filmleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap