İlginizi Çekebilir!
 1. Ana Sayfa
 2. Bilgilendirme
 3. Ders Niteliğinde 10 Sinema Filmi
Trendlerdeki Yazı

Ders Niteliğinde 10 Sinema Filmi

Ders Niteliğinde 10 Sinema Filmi

Herkes iyi bir filmden hoşlanır ve ders verici filmler en çok izlenen film türleri arasında yer alır. Bazıları saçmadır, bazıları epiktir ve bazıları sizi ağlatır. İnsan ilişkilerine, zorluklara, mutluluklara ve hayata dair çarpıcı mesajlar içeren “ders verici filmler”in akla gelen en iyi örnekler:

 

 1. Ölü Ozanlar Derneği – Başrolünü Robin Williams’ın üstlendiği filmde, kurallara meydan okumaları için öğrencilerine ilham veren bir öğretmenin hikayesi anlatılmaktadır.

 

 1. Can Dostum – Geçmişiyle ve şimdiki arkadaşlarıyla mücadele eden ve daha iyi bir gelecek için çabalayan bir matematik dehasının hikayesi.

 

 1. Masum Hamleler – Gerçekte tek istediği sadece oynamak olan genç bir satranç dâhisinin en iyi olmak için zorlanması hikaye edilmektedir. Bu film, üstün yetenekli çocukların tedavi yöntemlerini sorgulamaktadır.

 

 1. Sevgili Öğretmenim – Serbest zamanını başyapıtını yazmak için kullanan bir besteci ve müzisyenin hem kendisi hem de öğrencileri için eğitimin tutkuya nasıl dönüştüğünü keşfediyor.

 

 1. Kalk ve Diren – Öğrencilerini başarıya ulaştıran bir matematik öğretmeninin gerçek hikayesine dayanan klasik bir yapıt.

 

 1. Okul Bağları – 1950’lerde anti-Semitizmi konu alan ve her türden ayrımcılığa kolaylıkla uygulanabilen ders verici bir film.

 

 1. Sakıncalı Düşünceler – Eski bir Denizci, sınıfındaki bazı öğrencilerle ilgili zorluk yaşayan bir öğretmenin eğitim şeklini değiştirmesine yardım ediyor.

 

 1. Benimle Kal – Kendilerini ve gerçek kimliklerini bulmaya çalışırken haksız beklentilerle uğraşan çocuklar hakkında bir film.

 

 1. Bana Yaslan – Okulunu demir yumrukla yöneten bir müdürün sonunda hem öğrencileri hem de öğretmenleri ile iyi ilişkiler kurmasını konu alan güzel bir film.

 

 1. Unutulmaz Titanlar – Öğrenme sadece sınıfta gerçekleşmez. Denzel Washington, takımını zafere götürmek için kültürel farklılığın üstüne giden olağanüstü bir antrenörü canlandırıyor.

Bir önceki yazımız olan İsmini Sadece Kaliteli Filmlerde Gördüğümüz Oyuncular başlıklı makalemizde en iyi filmler, İyi filmler ve oyuncular ve Ünlü isimler hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap