1. Ana Sayfa
  2. Bilgilendirme
  3. Depresyondayken İzlenmesi Gereken Filmler
Trendlerdeki Yazı

Depresyondayken İzlenmesi Gereken Filmler

Depresyondayken İzlenmesi Gereken Filmler

Neden Film?

Çocukluk evresinden kurtulduktan sonra okul hayatı, iş hayatı, evlilik hayatı vs. derken çok yoğun bir temponun içinde buluyoruz kendimizi. Bu kaçınılmaz sondan ne yazık ki hepimiz payımıza düşen kısmını alacağız. İstisnasız hepimiz zaman zaman bu yoğun tempoya ayak uyduramayıp ya da farklı sebeplerden dolayı depresyon denen problemle karşılaşıyoruz.

Çağımızın en büyük sorunlarından birisi olan bu depresyondan kurtulmak için neler yapmalıyız? Bu sorunun cevabına verilen ilk cevaplardan birisi film izlemek oluyor. Çünkü yeterince dolu olan zihnimizi biraz rahatlatıp, boşaltmanın en kolay yollarından birisi film izlemek olsa gerek. Film izlemek hem ekonomik hem de fazla uğraş gerektirmemesi nedeniyle depresyondan kurtulmak için güzel bir çıkış kapısı olabilir.

 Hangi Film?

Peki depresyondayken hangi tür filmler izlenmeli? Bu sorunun cevabı kişiden kişiye değişiklik göstermektedir Kaliteli kadroya sahip ve IMDB puanı yüksek filmleri seçerek işe başlayabiliriz.

 Her kadrosu kaliteli olan ve IMDB puanı yüksek film de izlememek gerek. Sırf kadro ve IMBD puanına bakıp derin psikolojik filmleri ve duygusal filmleri izlemek hayatımızın en büyük hatası olacaktır. Bu süreçte daha çok bizi derin düşüncelerden kurtaracak, içimizdeki huzursuzluktan bizi en azından bir süreliğine kurtaracak filmlere odaklanmalıyız. İçerisinde komedi de bulunan hayatın tüm gerçeklerinden ve gerginliğinden bizi bir süreliğine uzaklaştıracak filmlere yönelmek gereklidir. Savaş ve korku filmleri de derin düşünmekten ziyade bize anlık korku ve filmin heyecanını vereceğinden tercih edilebilir.

Belki biraz daha mutlu olmak istersiniz 🙂 o halde şu linkimize bir göz atın.

Mutluluğunuza Mutluluk Katacak Filmler

 Öneri

 Bu konuda birkaç film önerisinde bulunacak olursak; depresyondayken ve ölmeden önce izlenmesi gereken filmlerin başında yönetmen ve aynı zamanda oyuncu Mel Gibson’ın “Cesur Yürek” isimli sinema filmi gelir. Filmin size kattığı o his size kendi halinizi unutturup başkalarının zaferleriyle ve yaşattığı gerilim anı kurtarmaya yetecektir. Cennet Krallığı sinema filmi de eski bir yapıt olmasına rağmen verdiği mesajla sizi anlık olarak depresyondan çıkaracaktır. Korku dalında Testere serisini izlenebilir. Ne tür film izlersek izleyelim unutmamamız gereken en önemli şey; hayatınızın baş rolünde sizin olduğunuz ve kendinize iyi bakmanız gerektiğidir.

Bir önceki yazımız olan Hachiko: Bir Köpeğin Hikayesi (Film-İnceleme) başlıklı makalemizde Hachiko, Hachiko bir köpeğin hikayesi ve Hachiko filmi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap