İlginizi Çekebilir!
  1. Ana Sayfa
  2. Sinema Haberleri
  3. Deadpool Filmini İnceliyoruz

Deadpool Filmini İnceliyoruz

Deadpool Filmini İnceliyoruz

Özel kuvvetlerin eski bir üyesi olan Wade Wilson (Ryan Reynolds), para karşılığında kötü adamları alaşağı ederek geçimini sağlamaktadır. Vanessa Carlysle (Morena Baccarin) adındaki bir fahişe ile tanışdığında, Wilson’ın hayatı sonsuza dek değişmiş olur. Çift, adeta bir peri masalına yelken açar. Ta ki Wilson, ileri aşamadaki kanserinin karaciğerine, akciğerlerine, prostatına ve beynine sıçradığını öğrenene kadar… Vanessa’nın gözleri önünde yavaşça eriyip gitmek istemeyen ve bu konuda kararlı olan Wilson; üzerinde, keşfedilmemiş mutant becerilerini uyandırarak kanserine çare olacağı söylenen bir deneyin yapılmasını kabul eder.

Deadpool Filmi - Deadpool Filmini İnceliyoruz

Deadpool Filmi

Wilson’un deney prosedürünün gözetmenleri olan eski hastalar Ajax (Ed Skrein) ve Angel Dust (Gina Carano); ne pahasına olursa olsun, mutant özellikli insanüstü köleler yaratmakla görevlendirilmişlerdir. Tekrarlanan başarızıs girişimlerin ardından; Ajax’in, hastasının gizli süper güçlerini uyarmak amacıyla umutsuzca başvurduğu önlemler başarılı olur. Ancak bu işlem, Wilson’ın dış görünüşünü mahveder. Bozulmuş ve çirkinleşmiş görüntüsü hakkında Vanessa’nın ne düşüneceğine dair derin korkular taşıyan Wilson, Ajax’i bulmaya odaklanır. Amacı, bu sosyopatın kendisini eski görünümüne döndürmesi sağlamak, ya da onu, acı verici ve yavaş bir ölüme terk etmektir.

Uzun yıllardır beklenen ve zaman zaman alay konusu olan, X-Men Origins: Wolverine’nin bir adaptasyonu olarak nitelenen Deadpool filmi, sonunda vizyona girdi. Birçok spekülasyondan sonra, ortaya çıkan sonucun oldukça iyi olduğunu belirtmek gerek.

Deadpool; süper kahraman filmlerinin sert, kanlı ve aşırıya giden bir örneği olarak, mutlaka izlenilmesi gereken bir çizgi roman uyarlaması.

Bir önceki yazımız olan Bu Hafta Vizyona Girecek Filmler başlıklı makalemizde 2018 filmleri, ocak filmleri ve ocakta vizyona giren filmler hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yapılan Yorum (1)

  1. Deadpool filmi izlenmeye değer mi diye bakınıyordum deadpool inceleme yazınızınız fikrime olumlu katkısı oldu deadpool film eleştiriniz için teşekkür ederim