1. Ana Sayfa
  2. Türk Filmler
  3. Daha Filmi Hakkında Yorumlar

Daha Filmi Hakkında Yorumlar

Daha Filmi Hakkında Yorumlar

Daha filmi hakkında yorum konularının merak edildiğini biliyoruz. Bu nedenle de bu makalemizde bu konu üzerinde bir paylaşım yapma ihtiyacı duyduk. Film bilindiği üzere 12 Ocak 2018 tarihinde vizyona giriyor. 2017-Dram türünde olan filmin süresi 115 dakika sürecek. Filmin yönetmenliğini Onur Saylak üstlenmiş. Filmin oyuncu kadrosuna baktığımız zaman ise Tuba Büyüküstün,  Ahmet Mümtaz Taylan,  Erkan Avcı,  Turgut Tunçalp,  Hayat Van Eck isimleri görebiliyoruz.

Film akıcı bir şekilde ilerliyor ve filmin yazarına bakınca onun farklı dünyaları içine çeken yazıları olduğunu biliyoruz. İşe bu yönden baktığımızda ise filmi eleştirmenin aslında kolay olmadığının da farkındayız. Bunun içinde ilk önce Onur Saylak’ı öncelikli olarak tebrik etmek gerekiyor.

Film her insanın ilham alacağı türden. Etrafınıza baktığınız da insanların onların hayatını babasının ona biçmiş olduğu çizgide ya da uzaktan gelen emirler doğrultusunda geçtiğini görüyoruz. Dolayısıyla hepimizin hayatı da bu şekilde ilerliyor.

Daha Filmi Hakkında Yorumlar1 - Daha Filmi Hakkında Yorumlar

Film bir büyümenin yanısıra aynı zamanda da bir baba oğul çatışmasını konu alıyor. Bu nedenle de hepimizin içinden bir kesiti alıyor demek yerinde olacaktır. filmin kahramanı olan 14 yaşındaki gaza da karakterin etkileyici olmasının yanı sıra tartışılmaz. Filmde baba karakterini ise Ahmet Mümtaz Taylan oynuyor.

Film duygu olarak içe işleyen, oradan ilerleyen filmlerden. Bir süre sonra size daha fazlasını vermesini beklediğiniz bir şeye dönüşüyor, film de onu yapıyor. Çatışmaların, kişisel isteklerin, döngünün ve belirlenen sonun dozajı artıyor. Mültecilerle dolup taşan bodrum katı küçük bir hükümdarlığa dönüşüyor ve Gaza’ya o hükümranlığı babasından aldığı mirasla daha sert bir şekilde içselleştirmek ve tekrarlamak kalıyor.

Bir önceki yazımız olan Enes Batur Hayal mi, Gerçek mi? Film İncelemesi başlıklı makalemizde 2018 filmleri, bu haftanın filmleri ve enes batur hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap