1. Ana Sayfa
  2. Türk Dizi İncelemeleri
  3. Çukur Dizisi Konusu Ve Oyuncu Kadrosu

Çukur Dizisi Konusu Ve Oyuncu Kadrosu

Çukur Dizisi Konusu Ve Oyuncu Kadrosu

Çukur Dizisi

            Yayın hayatına bu sezon başlayan çukur dizisi daha ilk bölümlerinden itibaren izleyiciyi ekran karşısına kitleme konusunda başarılı oldu. Pazartesi akşamlarının vazgeçilmez dizilerinden bir tanesi olan çukur dizisinde İstanbul’un bir mahallesinde yaşanılan olaylar anlatılmaktadır.

Bu mahalleden 30 yıl önce annesi öldürülerek gönderilmek zorunda kalan bir çocuğun büyüyüp güçlenmesi ile birlikte annesini öldüren üvey babasından, kendisine sahip çıkmayan gerçek babasından ve gerçek babasının oğullarından intikam almak için verdiği mücadele ön plandadır. Dizide arka planda ise güçlü aile yapılarının her türlü engelleri aşabilecek bir güçte olduğu anlatılmaktadır. Dizide sokak hayatının içinde olan uyuşturucu, silah, racon gibi her şey bulunması sokak yaşamının ne kadar zor olduğunun anlaşılması açısından çok önemidir.

 Çukur Dizisi Nerede Çekiliyor?

            İzleyicinin kısa sürede ilgisini çeken Çukur dizisi İstanbul’un Fatih ilçesinde çekiliyor. Dizide geçen olaylar genelde Balat semtine yaşanmaktadır. Balat semti dizide Koçova mahallesi olarak geçmektedir. Ara ara İstanbul’un diğer semtlerinde de çekimler olsa da dizide merkez Fatih ilçesidir.

 Çukur Dizisi Oyuncuları

075058974AC49F22374AC0E924965257 640x360 - Çukur Dizisi Konusu Ve Oyuncu Kadrosu

            Show tw ekranlarının sevilen dizisi Çukur oyuncuları arasında Aras Bulut İynemli, Dilan Çiçek Deniz, Mustafa Üstündağ, Erkan Kolçak, Öner Erkan, Rıza Kocaoğlu, Nebil Sayın, Kubilay Aka, Ercan Kesal ve Perihan Savaş gibi isimler yer alıyor. Çukur başrolleri arasında Aras Bulut İynemli Yamaç Loçavalı karakterine can veriyor.

            Yamaç ‘ın eşi karakterindeki Sena karakterine ise Dilan Çiçek Deniz can vermektedir.

Bunun dışında dizi de ön planda olan isimlerden İdris Koçavalı karakterine Ercan Kesal, İdris Koçavalı’nın eşi karakteri olan Sultan Koçavalı karakterine Perihan Savaş, Selim Koçavalı’ya Öner Erkan, ailenin bir numaralı düşmanı karakteri olan Vartolu Sadettin karakterine Erkan Kolçak Köstengil, Aliço karakterine Rıza Kocaoğlu, Celasun karakterine Kubilay Aka, Muhittin karakterine Nebil Sayın, dizide İdris Koçavalı’nın can kardeşlerinden Paşa karakterine Çetin Sarıkartal ve Emmi karakterine ise Kadir Çermik can vermektedir.

            Yayın hayatına girdiği ilk bölümden itibaren heyecanın bir an eksik olmadığı dizide son bölümde sırlar ortaya çıktı. Vartolu ‘nun kim olduğunu herkes öğrenirken bir tek gerçek babası İdris Koçavalı öğrenmedi. Sırların ortaya çıkması ile Çukur ‘da heyecan daha da artacak.

Çukur dizisinin müziği, ben her gün 3-4 kere dinlerim.. 🙂

Bir önceki yazımız olan Söz Dizisi Oyuncuları Ve Konusu Nedir? başlıklı makalemizde söz dizisi, Söz dizisi önemli bölümleri ve Söz dizisi oyuncu kadrosu hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap