1. Ana Sayfa
  2. Türk Dizi İncelemeleri
  3. Çukur 18. Bölüm İncelemesi

Çukur 18. Bölüm İncelemesi

Çukur 18. Bölüm İncelemesi

Yayınlandığı ilk günden beri ortalığı kasıp kavuran çukur dizisi son bir kaç bölüm yaftalaması ile beni benden aldı desem pek yalan olmaz. Özellikle geçen hafta gelen Emrah Amir adlı kişinin itici davranışları hem sosyal medyada hem sözlüklerde oldukça fazla tepki aldı. Diziye kötü karakter olarak başlayan vartolu tiplemesini seyirci tarafından oldukça benimsenmesinden rahatsız olan senaryo ekibi daha kötü bir karakter olarak işin içine 16 17 bölüm dahil olmayan polisi dahil ettiler.

ÖZÜR DİLER GİBİ BİR BÖLÜM

Geçtiğimiz hafta oldukça tepki çeken karakterin imajını düzeltmek için senaristler bu hafta özür mahiyetinde bir bölüm yazmışlar desem tam yeridir. Ilk olarak trafik polisinden gösterdiği kötü muamele nedeniyle önce bir küçük video için de buna yer veren Senarist ekibi ardından özellikle Ekşi Sözlük gibi platformlarda sürekli dillendirilen Emrah’ın kardeşi Sena’ya taciz veya tecavüz durumu nedeniyle Sena’nın Bu kadar kötü olduğunu belirli eden mesajları alarak Sena’nın ağzından dizide yalanladılar.

Vartolu karakteri olmadan iki haftadır yayınlanan dizi oldukça olumsuz tepki aldı desem çokta abartmış sayılmam. Gelen Emrah karakterinin Beyfendi’nin oğlu olması içinde hem klişe hem de gereksiz bir entrika barındırıyor. 17 bölümdür beyefendinin kim olduğuna, nereden geldiğine hiç değinmeden bir anda seyirciye Emrah bunun oğludur demek seyirciyle biraz dalga geçmek gibi duruyor.

AVUKAT NAZIM BİLMECESİ

Son 4 – 5 bölüm avukat Nazım’a oldukça kötü davranan beyefendi, nazım tarafından ihanete uğrayacak mı hissiyatı verilmeye çalışılıyor. Özellikle gazeteci kızın olanlardan haberdar olması sonrasında böyle bir ihanet gerçekleşmesi çok uzak bir ihtimal olarak gözükmüyor. Bu hafta yayınlanan bölümde elki de en önemli olan İdris babanın vartolunun oğlu olduğunu öğrenmesi oldu. Oldukça duygusal anlar yaşatan sahneler ileri ki bölümlerde nasıl bir hala alınacak tamamen bir belirsizlik durumu.

ÇUKUR’DA KARTLAR YENİDEN DAĞITILIYOR

Benim görüşüm sorulacak olursa herkesin tahmin ettiği gibi Vartolu Sadettin ile koçovalı ailesi birlik olacak. Selim’in beyefendiye rest çekmesi Bu durumun habercisi diyebiliriz. Kartlar yeniden dağıtılırken bu ittifakın karşısında beyefendi ve Emrah aynı safta yer alacak. Avukat Nazım hakkında net bir şey söyleyemiyorum. Avukat Nazım’ın Emrah amirden haberdar olup olmadığını bilmediğimiz için nasıl bir tepki vereceğini kestiremiyoruz. Kısacası bu bölümü diğer haftalara göre aksiyon ve gelişmeleri daha az idi. Yazının başında belirttiğim gibi özür mahiyetinde bir bölüm olması da buna sebep oldu diyebiliriz. Dizinin en güzel yeri ise Vartolu Saadettin in yaşadığını görmek oldu

Bir önceki yazımız olan Börü Dizisi Ne Zaman Başlayacak? Oyuncu Kadrosu Ve İncelemesi başlıklı makalemizde Börü, Börü dizisi ve Börü dizisi konusu hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap