1. Ana Sayfa
  2. Türk Dizi İncelemeleri
  3. Çukur 16. Bölüm İncelemesi

Çukur 16. Bölüm İncelemesi

Çukur 16. Bölüm İncelemesi

Beklenen pazartesi geldi ve Çukur dizisini 16.bölümü yayınlandı. Bize de incelemesini yazmak düşer 🙂 14. Bölüm ile yükselen adrenalin ve heyecan seviyesi 15. bölümde düşürülmüştü. Bu bölümde ise iyice düşürüldü ve bir kaç bölüm sahnesinde açıkçası ileri sarılarak izlenebilecek bir bölüm oldu.

CELASUN BİZDENDİR!

Uzun bir süredir hain olarak bilinen Celasun halen yamacın adamı olduğunu bu bölüm yaptıkları ile itiraf etti desek yeridir. Önce yamacı kurtarması sonra söylediği sözler ile Yamacın içerideki kalesi olması herkes tarafından dillendirilse bile gerçekleşmiş oldu. Lakin Ezel dizisindeki Tefo karakteri gibi bir durumu da sezmedim değil hani. Düşmanı olarak gittiği kişiye karşı duyguları belirsiz kalan Celasun bu bölümde yardım etse de ileri bölümlerde bir hainlik yapabilir.

SULTAN GİTTİ

Emmi, Paşa ve Sultan’ı bir araya toplayan İdris yaptığı konuşma sonrasında oldukça ağır laflar etti. Çocuğunu 30 yıl da geçse eve getireceğini söyleyen İdris’e karşı Sultan bir önceki sahnede o zamanlar o çocuk eve gelse giderdim dediği için İdris hadi şimdi git dedi ve bunun üzerine Sultan evi terk ederek Sena’nın yanına yerleşti. Lakin bu ayrılık uzun sürecek bir ayrılık olmadığı 100 km öteden anlaşılıyor 🙂

VARTOLU’NUN ACISI!

İdris Koçovalı, Emmi ve Paşa’nın alınmasına o kadar sinirlendi ki Vartolu hakkında fermanı yazdı. 24 saat içinde gitmese öldürüleceğini bildiren İdris’in bu konuşması üzerine Yamaç abisi Vartolu’yu kurtarmak için iki plan yaptı. İlk olarak Saadet kozuyla oynayan Yamaç, başarılı olamadı. Saadet’in kurdurduğu güzel hayaller sonrasında gidelim demesine kayıtsız kalan Vartolu aynı günün gecesinde Yamaç ile kavga ederken Yamacın tüm gerçeği açıklamasına rağmen gitmedi. Yaşadığı acıları dile getirerek gitmeyeceğini ve çukurda öleceğini söyledi. Ne acıymış be arkadaş, sen de haklısın!

ÖLEN VARTOLU MU?

Dizinin en can alıcı sahnesi bu oldu. Çatışma için gelen İdris Koçovalı ve adamları ile Vartolu ve adamları çatışırken oldukça köşeye sıkışan Vartolu, Celasun’un sözleri üzerine olay yerinden uzaklaşmak için evden çıktı. Bindiği araba ile giderken Beyefendinin adamları tarafından önü kesilen ve taranan vartolu en son aracına konulan bomba ile patlatıldı. Tabii bu bize gösterilen. Sonuç olarak bu dizinin yapımcısı ve senarist ekibi İçerde dizisinde de sürekli ters köşe yapmayı seven bir ekipti. Artık insanlar pek yutmasa da bu huylarına devam ediyor oluşları ilginç. Benim teorim ise Yamacın çatışma sahnesinden önce Aliço’dan tehlikeli birini istemesi ve Meke’ye verdiği görev ile alakalı. Bakalım haftaya nasıl olacak göreceğiz.

Bir önceki yazımız olan Çukur Dizisi Konusu Ve Oyuncu Kadrosu başlıklı makalemizde Çukur, çukur dizisi ve Çukur dizisi inceleme hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yapılan Yorum (1)

  1. Çukur dizisi bu yılın flaş dizilerinden birisi. İzleyeni çok..