1. Ana Sayfa
  2. Türk Dizi İncelemeleri
  3. Çukur 15. Bölüm İncelemesi

Çukur 15. Bölüm İncelemesi

Çukur 15. Bölüm İncelemesi

Merhabalar,

Geçen hafta yayınlanan 14. bölüm sonrasında oldukça heyecanlanan bünyemizi daha da heyecanlandıran fragmandan sonra beklentileri bir hayli yükselterek Çukur dizisinin 15.bölümünü beklediğimiz bir hafta geçirdik. Yayınlanan bölümde açıkçası beklentileri karşılamadığı herkes tarafından kabul gören bir gerçek. Öncelikle gelin neler olduğunu kısaca bir hatırlayalım.

YAMAÇ GERÇEĞİ ÖĞRENİYOR

Yamaç, Çukur’un yeni babası olarak yaşadığı yeni hayatında kısa sürede çok fazla iş başarmış olsa da bu olayları bu kadar geç çözmesi ve haini bir türlü bulamayışı her seyirci gibi beni de kanser etti. Bildiğiniz gibi 14.bölüm itibari ile Yamaç, Vartolu’nun kardeşi olduğunu öğreniyor. Bu gerçeklik ona o kadar ağır geliyor ki bir tarafta öz kardeşi olması, bir tarafta öldürülen Kahraman abisi aklına gelince içinden çıkamadığı bir çukura düşmüş olduğunu gördük bu hafta. Benim anlamadığım bir diğer nokta, İdris Koçovalı Paşa’ya bana neden söylemedin diye o kadar sinirli davrandığını gören Yamaç nasıl olur da halen söylemez diye sormadan edemedim. En azından ben olsam dayanamaz çatlar söylerdim 🙂 Tüm bunlar yaşanırken Vartolu’da gram endişe olmaması ayrı bir durum. Sonuç olarak Sena ve Saadet’in gerçeği bildiğini biliyor. Lakin bu kız milleti gider konuşur tüm planlarımı bozarlar diye hiç endişesi yok. Yıllarca intikam beklemişsin o an yüz ifadesini görmeyeceksen ne anlamı kaldı?

KEMAL N’APTIN?

Dizinin ilk bölümlerinden itibaren duruşu ve hareketleri ile gönülde taht kuran Kemal bu hafta yaptığı hareket ile hayal kırıklığı yarattı diyebiliriz. Hastanede doktor hanıma teklif açması ve teklifini açarken gerçekten seven biri gibi değil de amiyane tabirle gevşek bir yapı ile açılması ve ardından doktor hanımın evli olduğunu hatırlatması ile ben kemalin yerine utandım açıkçası. Senaristler bu sahneyi niye koydular onu da anlamadım. Umarım ileri bölümlerde bu konuyu bir yere başarılı bir şekilde bağlayabilirler.

BEYEFENDİ SIKIYOR

Yazıya inceleme olarak başlasam da biraz eleştirel bir yazı oldu 🙂 Vartolu ve Selim’in patronu olan Beyefendi tavırları, konuşması ve yaptıkları ile dizinin o mahalle atmosferine oldukça zarar veriyor. Daha bir mahalle kültürüne uygun hareketler yaptırılsa çok daha güzel olur kanımca. Maşallah adamın kendine özel S.W.A.T timi varmış biz bunu yeni görüyoruz. Sen bu güçle ülkede bir iki kişi hariç herkesi kaldırırsın. Ne kadar güçlü olsa da İdris Koçovalı bu durumda senin rakibin olmaz. Çünkü sen öyle bir güçle zaten en güçlü kademe de insanları tanıyor olursun. Dinleme, izleme, lastik takibi gibi her türlü teknolojik imkana sahip bir adam böyle mahalle işleri ile uğraşmaz. Bu kadar abartı eklemeleri beyefendiyi sıkıcı bir karakter olarak göstermiş.

VARTOLU SAVAŞIN BAŞ AKTÖRÜ!

Vartolu bekleneni yaptı en sonunda. Yıllarca içinde büyüttüğü intikam ve kin ateşini nihayet ortaya saldı. Paşa ile Emmi’yi kaldıran Vartolu savaşın çıkacağı konusunda gram şüphesi yok. Zaten beyefendiye gözü karalığı nedeni ile Vartolu olabildiğini söyleyince aslında bir sinyal vermiş oluyordu. Durumdan haberdar olan İdris Baba Vartolu’nun evine bassa da Celasun’un aslında hain olmadığı ortaya çıkıp Yamacı kurtarması ile büyük bir çatışmanın önlenmiş olduğunu gelecek bölüm fragmanından öğrendik. Bakalım haftaya savaş yok lakin İdris Baba gerçekleri öğrenecek mi bakacağız?

Bir önceki yazımız olan Çukur Dizisi Bir Kısır Döngüyü mü Anlatıyor? başlıklı makalemizde çukur aslında ne, çukur dizisi ve çukur gerçekte var mı hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap