1. Ana Sayfa
  2. Sinema Haberleri
  3. Bu Film Hindistan’ı Karıştırdı Onlarca Kişi Gözaltına Alındı

Bu Film Hindistan’ı Karıştırdı Onlarca Kişi Gözaltına Alındı

Bu Film Hindistan’ı Karıştırdı Onlarca Kişi Gözaltına Alındı

Filmde konu edilen Hindu kraliçe için Hindistan’ın en büyük kast gruplarından rajput’un üyesi. Kraliçe film gösterime girdiği anda kendilerini yakma tehdidinde bulundu. Başrol oynayan kadına ise şu an ölüm tehditlerinin yapıldığı gelen haberler arasında yer alıyor. Hatta bazı insanlar bu kadın oyuncuyu öldürenlere de çok fazla para vadediyorlar. Bundan önce filmin çekilmesi aşamasında film ekibinde çalışanlara da büyük saldırılar oldu.

Hatta bazı eyalet yöneticilerinin de filmin gösterilmesinin iptalini gerçekleştirmek için yüksek yargıya ve başbakana başvurdular. Fakat yönetimler filmin gösterilmesine getirilmiş olan yasak kararını bozdu.

Bu Film Hindistan’ı Karıştırdı Onlarca Kişi Gözaltına Alındı1 - Bu Film Hindistan’ı Karıştırdı Onlarca Kişi Gözaltına Alındı

Tahmin ediyorum ki film hakkında fikri olmayanlar durumun neden bu şekilde olduğunu ve filmin bu kadar olaylara sebep vermesinin nedenini merak ediyor. Filmin konusuna kısaca bir göz atalım.

Konusu 16. yüzyıldan kalma Sufi şiiri “Padmavat” üzerine inşa edilen “Padmavati” filminde, Delhi’nin Müslüman Sultanı Alaeddin Halaci tarafından yakalanmaktansa kendisini öldürmeyi seçen cesur ve güzel Rajput kraliçesinin kurgusal hikayesi anlatılıyor. Filmin yönetmeni Sanjay Leela Bhansali, filmdeki ana karakterler arasında romantik bir ilişki varmış gibi göstererek tarihi çarpıtmakla eleştirilirken, Bollywood yönetmeni bu iddiaları reddediyor.

Bu Film Hindistan’ı Karıştırdı Onlarca Kişi Gözaltına Alındı2 - Bu Film Hindistan’ı Karıştırdı Onlarca Kişi Gözaltına Alındı

Dün Mumbai’ de filmi protesto etmek isteyenlere polis müdehale etti ve olaylar neticesinde de 50 kişi gözaltına alındı. Gujarat eyaletinde ise protesto gösterileri sırasından 200’ün üzerinde bir araca zarar verildi.

Bir önceki yazımız olan Yeni Robocop Filmi Çekiliyor! başlıklı makalemizde robocop, robocop filmi ve robocop filmi çekiliyor hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yapılan Yorum (1)

  1. Hindistanı karıştıran filmi merak ediyordum cidden çok büyük bir tepkiye yol açmış hindistanı karıştıran filmi yayından kaldıracaklar mı bakalım bu işin sonu nereye varacak