1. Ana Sayfa
  2. Sinema Haberleri
  3. Black Panther Filmi Gösterime Girdi

Black Panther Filmi Gösterime Girdi

Black Panther Filmi Gösterime Girdi

Marvel Sinematik evreninin 10.yılına girdiğimiz bu sene içerisinde Marvel ekibi bize 19. filmi Black Panther‘i yayınlayarak hediye etti. İron Man ile başlayan devasa seri son filmlere yaklaşırken her filmde aksiyonun dozu iyice arttırılıyor. Tüm kahramanların bir arada savaştığı film olan Captain America: Civil War filminde  Wakanda’nın kralı olan T’Chaka terör saldırısı sonrası hayatını kaybediyor ve bizim Black Panther ile maceramız orada başlıyordu.

Marvel dünyasında filmlerin neredeyse tamamı Amerika kıtasında geçerken bu filmde bizi Afrika kıta sahası içerisinde yer alan ve teknolojinin ileri derecede fazla olduğu Wakanda şehri karşılıyor. Dünya’nın en güçlü metali Vibranyum sayesinde bir hayli gelişen bu şehir oldukça modern olmasına rağmen afrikanın kökeni olan atalarından kalan gelenekleri modernizme entegre etmeyi başarmış bir toplum olarak sunuluyor.

BLACK PANTHER FİLM KONUSU

16 Şubat 2018 tarihinde gösterime giren filmin yönetmen koltuğunda Ryan Coogler oturuyor. 134 dakika süren film için en çok yapılan eleştiri ise aksiyon dolu başlasa da bazı noktalarda durgunlaşması, filmin anlaşılmasını güç kılıyor. Başrollerinde Chadwick Boseman, Michael B. Jordan, Martin Freeman gibi tecrübeli oyuncuların yer aldığı film IMDB puanı olarak şuan 8.2 olarak gözüküyor. Film ile ilgili teknik bilgileri verdikten sonra konusunu anlatayım.

Kaptan Amerika’nın yanında savaşarak kahramanlar arasına adını iyice yazdıran Black Panther, prensi olduğu ülkesi o sıra dünyanın gözden uzak ama en gelişmiş şehirlerden biridir. Savaş esnasında babasına düzenlenen saldırı sonucu ülkenin kralsız kalması kısa süreli bir soruna yol açmıştır. Ülkenin başına geçmek isteyen başkaları çıkınca isyanın eşiğine gelen şehirde, bir lidere ihtiyaç vardır. Bu açığı kapatmak için ülkesine dönen Black Panther, ilk görevi olarak ülkesini birlik ve beraberlik içinde tutarak, savaşa girmesini engellemektir. CIA ajanlarının da yardımını alan kahramanımız ülkesini kurtarabilecek mi?

Bir önceki yazımız olan En Derinlikli Psikoloji Filmleri başlıklı makalemizde Psikoloji film önerileri, Psikoloji filmleri ve Psikoloji filmleri hangileridir hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap