1. Ana Sayfa
  2. Netflix
  3. Bir Soygun Hikayesi: La Casa De Papel

Bir Soygun Hikayesi: La Casa De Papel

Bir Soygun Hikayesi: La Casa De Papel
1

Bugüne kadar televizyonlarda ve beyaz perde de birçok soygun konulu dizi – film izledik. Lakin yüzyılın soygununu hiç izlemedik. Bu hususta bir şey yapılacaksa soygun yapılacak yer oldukça büyük ve ses getirecek bir şey olmalıdır. Soygunun yapılacağı yer belirlendiği zaman “evet, bu soygun olursa gerçekten yüzyılın soygunu oldu” diyebileceğimiz yerlerden biri şüphesiz ki, İspanya Kraliyet Darphane Binasıdır. 

İlk olarak Antena 3 adlı İspanyol televizyon kanalında yayınlanmaya başlayan 2 sezondan oluşan 15 bölümlük dizi yayınlandığında sadece İspanya’da tutulan bir dizi oldu. Tüm Dünya’da izlenme rekorları kırması ise Netflix’in dizinin yayın haklarını satın alması ile gerçekleşti. Dizinin yayın hakları alındıktan sonra Amerika standartlarında süresi hazırlanan ve ilk sezonu 13 bölüm olarak yayınlanmaya başlanan dizi kısa sürede tüm Dünya’da izlenme rekorları kırarak “bir soygun dizisi var çok manyak” gibi fısıldaşmalara neden oldu.

LA CASA DE PAPEL KONUSU NEDİR?

Yüzyılın soygununu yapmak için zekası ile gizemli yapısını birleştiren Profesör lakaplı hırsız İspanya Kraliyet Darphanesini soymak istemektedir. Yalnız böylesine önemli bir kurumun soyulması için kusursuz bir plan ve kusursuz bir ekibe ihtiyaç duyulması nedeniyle Profesör kendi alanında uzmanlaşmış ve ekipte katkı sağlayabilecek illegal yaşantı süren uzman kişileri toplamaya başlar. Topladığı kişilerin her biri farklı alanda en iyileri oluşturmaktadır.

Toplanan ekip 5 ay gibi bir süre boyunca bir evde beraber yaşayıp kusursuz planı oluşturmaya başlar. Planı oluştururken ortaya atılan fikirler, farklılıklar ile geçen süre sonunda 5 ayı tamamlayınca ortaya kusursuz bir ekip ve kusursuz bir plan çıkmıştır. Lakin her zaman işler istenildiği gibi gitmemektedir. Sonuç olarak böyle önemli bir kurum binası soyulurken işin içinde polisi, hukukçusu, güvenlikçisi gibi birçok önemli etken olacaktır. Böylesine bir soygun planı ile karşılaşan ekiplerin de kendi içlerinde yaşadıkları çeşitli sıkıntılar olayların farklı bir noktaya doğru seyir almasını sağlayacaktır. Eğer ki hem aksiyon, hem zeka, hem de kaliteli dizi izlemek istiyorsanız la casa de papel izlemek en iyi tercihlerden biri olacaktır.

 

Bir önceki yazımız olan Bir katil gibi düşünmek! Mindhunter Dizi Tanıtımı: başlıklı makalemizde Mindhunter ve Mindhunter tanıtım hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap