1. Ana Sayfa
  2. Yabancı Dizi Önerileri
  3. Bir katil gibi düşünmek! Mindhunter Dizi Tanıtımı:

Bir katil gibi düşünmek! Mindhunter Dizi Tanıtımı:

Bir katil gibi düşünmek! Mindhunter Dizi Tanıtımı:

Netflix, Ekim ayında Muhteşem bir dizi çıkardı; Mindhunter

KONU:

Hikâye 1970’li yıllarda Amerika’da geçiyor. FBI’da çalışan ve aynı zamanda eğitmenlik yapan Holden Ford; genç, çalışkan ve farkını kanıtlamaya çalışan bir ajandır. Ford, katıldığı semirnerlerde ince bir ayrıntı fark eder. Bu ayrıntı kendi çalışmalarını ve aynı zamanda dizinin seyrini de değiştirecektir. Ford’a göre seri katillerin psikolojileri en ince ayrıntısına kadar incelenmeli, ve ortak noktaları bulunup; cinayetlerin önüne geçilmeliydi.

Suçlu psikolojisini anlamak için kolları sıvayan Holden, Davranış Bilimcisi olan Bill Tench ile Amerika’da nam salmış ünlü katillerle görüşmeye başlar.  Bunun üzerine izin çıkartarak bazı seri katillerle birebir görüşmeye başlarlar ve onları yakından analiz etme fırsatı yakalarlar.

mindhunter

Ana karakterimiz görüşmeleri sorgudan ziyade röportaj şeklinde gerçekleştiyor. Katilleri suça iten nedenlerin aslında göründüğü gibi olmadığını, katilerle empati yapılarak ve katiller arasında benzerlik kurularak, başka suçluların tespit edilebileceğini, hatta ve hatta suçun önüne geçilebileceğini göstermektedir.

KARAKTERLER VE OYUNCULAR

Holden Ford (Jonathan Groff)

Kötü sonuçlanan bir cinayeti sebebiyle yıllarca emek verdiği saha görevinden alınır. Quantico’da çalışmayı pek istemez ve Bill’in kendisine sunduğu teklifi kabul eder. Kendine özgü geliştirdiği analizler ile suçluları sınıflandırır. Ana karakterimiz Holden Ford bilgiye aç ve meraklı bir kişilik yansıtıyor bizlere.

Breakouts 1217 GQ FEBR03 01 - Bir katil gibi düşünmek! Mindhunter Dizi Tanıtımı:Karakterimiz aynı zamanda Looking ve Glee dizilerinde de rol almıştı.

 

Bill Tench (Holt McCallany)

FBI’ın Davranış Bilimleri Birimi’nde çalışan Bill Tench, Holden ile tanışınca onu yanına ortak olarak almak ister. Holden’ın bu farklı fikirlerine uyum sağlamakta sıkıntı çekse dahi onunla beraber bu işi yapmaya devam eder. İşinde yaşadığı şeyler ev hayatını ve özel hayatını da etkiler.

DS4mYkZUQAAJqcN - Bir katil gibi düşünmek! Mindhunter Dizi Tanıtımı:

Karakterimiz aynı zamanda Fight Club ve Sully filmlerinde de rol almıştı.

 

Wendy Carr (Anna Torv)

Karakterimiz Boston Üniversitesi’nde Psikoloji üzerine çalışıyor. Bill ile eskiden bazı suçlu profilleri üzerine çalışmış olduğundan bu araştırmaları yaparken Bill ve Holden’a danışmanlık yapıyor.

image - Bir katil gibi düşünmek! Mindhunter Dizi Tanıtımı:

Karakterimiz aynı zamanda Fringe dizisinde de rol alıyordu.

Debbie Mitford (Hannah Gross)

MV5BMTQzNzEyOTY5M15BMl5BanBnXkFtZTgwNjk1NjYxNDE@. V1 UY1200 CR8506301200 AL  1 - Bir katil gibi düşünmek! Mindhunter Dizi Tanıtımı:

Holden ile bir barda tanışıp sevgili oluyorlar. Virginia Üniversitesi’nde Sosyoloji üzerine yüksek lisans yapıyor. Holden’ın iş hayatında yaşadıklarını dinleyip yorumluyor.

Bir önceki yazımız olan Efsane Dizi İkinci Sezonu İle Gündeme Oturdu başlıklı makalemizde stringer things 2. sezon, stringer things inceleme ve stringer things konusu hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap