1. Ana Sayfa
  2. Yabancı Dizi İncelemeleri
  3. Bilim Kurgu Tarihinin En İyi Televizyon Serisi: Altered Carbon 2. Sezon

Bilim Kurgu Tarihinin En İyi Televizyon Serisi: Altered Carbon 2. Sezon

Bilim Kurgu Tarihinin En İyi Televizyon Serisi: Altered Carbon 2. Sezon
2

Bilim kurgu dizi hayranlarının son derece beğendiği Altered Carbon dizisi yayınlanmasının ardından büyük bir izleyici kitlesine ulaştı. Bilim kurgu tutkunlarının ilgisini çeken ve çok beğenilen dizinin oyuncu kadrosunda Joel Kinnaman, James Purefoy, Kristin Lehman gibi oldukça ünlü ve başarılı oyuncuların yer almakta olduğu dizinin yönetmenliğini ise başarılı yönetmen Miguel Sapochnik üstlenmektedir.

Dizinin yaratıcısı olarak görülen isim ise Laeta Kalogridis’tir. Richard Morgan’ın 2002 yılında yayınlamaya başlamış olduğu 3 kitaplık serinin ilk kitabı olan Altered Carbon’dan uyarlanarak dizi severler ile buluşturulan dizi ilk sezonu ile izleyenlere heyecan dolu anlar yaşatmıştır.

Altered Carbon dizisi, 1. sezon bölümleri ile 2 Şubat’ta Netflix’te yayınlandı. Dizinin ilk sezonu 10 bölümden oluşurken, 2. sezonunun ne zaman başlayacağı da merak konusu haline dönüştü. Bu konuda henüz bir açıklama Netflix tarafından yapılmasa da kitap serisinin 3 kitaptan oluşuyor olması ve dizinin oldukça ucu açık bir şekilde bitmesi, dizi severleri 2. sezon hakkında meraklandırmaya başladı. Dünya tarihinin en pahalı dizilerinden bir tanesi olması ile Altered Carbon dizisinin 2. sezonu da yayınlanacak.

Altered Carbon 2. sezon - Bilim Kurgu Tarihinin En İyi Televizyon Serisi: Altered Carbon 2. Sezon

Altered Carbon 2. Sezon İçin İlk Haber Geldi!

Altered Carbon 2. Sezon hakkında Netflix eğer onay vermezse, ucu açık ve beğenilen bir sezon ile hayatını noktalamış olacak dizinin, ikinci sezonunun çekilmesine karar alınırsa ikinci kitap Broken Angels’tan uyarlanması beklenmektedir. Ayrıca dizinin oyuncularından Kinnaman’ın TVGuide’a vermiş olduğu röportajda “Yeni sezonda olacağımı sanmıyorum.” demesi de dizi severlerin ikinci sezona dair umutlanmasında büyük rol oynamıştır.

Bir önceki yazımız olan Krypton Dizisi Ne Zaman Başlayacak? Konusu Ve Oyuncu Kadrosu başlıklı makalemizde Krypton, Krypton Dizisi ve Krypton Dizisi incelemesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap