1. Ana Sayfa
  2. Bilgilendirme
  3. Beyin Yakan İlginç Filmler
Trendlerdeki Yazı

Beyin Yakan İlginç Filmler

Beyin Yakan İlginç Filmler

Beyin Yakan Film Nedir?

Beyin yakan olarak tabir edilen filmler basitçe senaryosu titizlikle planlanmış, sebep sonuç ilişkileri son derece karışık ve anlamak için en az 2 kez izlenmesi gereken filmlerdir.

En İyiler

Inception, şüphesiz beyin yakan filmler arasında en çok beğeni toplayanı. Konu eşinin ölümünden sorumlu tutulan bir rüya mimarının ülkesinden kaçarak çocuklarını geride bırakmasıyla başlar. Daha sonra çocuklarına kavuşabilmek için ülkeye girmesini sağlayacak kişiye soygun planlaması gerekecektir. Çok katmanlı gerçekliği en ince detayına kadar işleyen ve Leonardo Dicaprio, Tom Hardy, Cillian Murphy gibi kaliteli oyuncuları bünyesinde barındıran filmin yönetmenliğini birçok otorite tarafından dahi ilan edilen Christopher Nolan yapıyor.

Shutter Island, başrolde yine Leonardo Dicaprio’nun oynadığı harika bir psikolojik gerilim filmi. Detektif rolündeki Dicaprio firar durumunu araştırmak için içinde akıl hastalarının olduğu zindan adasına gider. Personelin garip davranışları ve havanın durumunun gariplikleri arasından iyice kafası karışan baş karakterimiz mükemmel oyunculuğuyla bize de aynı atmosferi yaşatıyor. Son derece akıcı ilerleyen filmde seyirciye sunulan ufak ipuçlarıyla tam çözdük derken tekrar tekrar ters köşe yapıyor. Zindan adası şüphesiz beyin yakan filmler arasında en iyilerden biri.

Predestination, temel olarak zaman yolculuğunun nasıl bir paradox’a dönüştüğünü gözler önüne seriyor. Akıcı olarak ilerleyen film 3 karakterin hikayesinin nasıl ortak noktada buluştuğunu ve olasılıklar evreninde mümkün olabilecek sonuçları görüyoruz.

Interstellar, uzay zaman ikilemini iliklerimize kadar işliyor. Aslında zaman kavramının sadece yerçekimine bağlı olduğunu gösteren film derin katmanlı olay örgüsü ve gerçekten yaşanması muhtemel olan dünyanın sonu fikrine mantıklı bir yaklaşım getiriyor. Bunların yanında bilim dünyası filmin gerçeğe en yakın kara delik tasviri yaptığını da onaylandı.

Bir önceki yazımız olan İzlenmesi Tavsiye Edilen En İyi 2016 Filmleri başlıklı makalemizde 2016 Da En Çok İzlenen Filmler ve En iyi 2016 Filmleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap