1. Ana Sayfa
  2. Sinema Haberleri
  3. Ben Affleck ve Matt Damon Yıllar Sonra Tekrar Aynı Filmde Yer Alacak!
Trendlerdeki Yazı

Ben Affleck ve Matt Damon Yıllar Sonra Tekrar Aynı Filmde Yer Alacak!

Ben Affleck ve Matt Damon Yıllar Sonra Tekrar Aynı Filmde Yer Alacak!

Justice League, Argo, Kayıp Kız ve Batman vs Superman gibi filmlerden tanıdığımız isim olan Ben Affleck ünlü oyuncu Matt Damon ile birlikte yeni bir filmde bir araya geliyor!

McDonald’s Monopoly oyununda kendine has bir hile yaparak yaklaşık 24 milyon dolardan fazla bir parayı çalan eski polis Jerome Jacobso’ın hikayesini konu alacak filmde oynayacak ikili daha önce birçok yapımda bir arada oynamıştı. Oldukça yakın arkadaş olan iki isim daha önce 1997 yılında vizyona giren Good Will Hunting filminde oynamış ve En İyi Orijinal Senaryo dalında Oscar ödülünü kazanmışlardı. Aynı filmden 2 yıl sonra Dogma filminin başrollerini paylaşan ikili yıllar sonra yeni bir yapımla tekrar bir araya geliyor. Konusu belli olan filmin henüz resmi olarak adı açıklanmadı. Peki izleyicileri bu yeni filmde neler bekliyor.

Jeff Maysh’ın kaleme aldığı How an Ex-Cop Rigged McDonald’s Monopoly Game and Stole Millions isimli makalenin sinemaya uyarlanacak ve filmin senaryosunu Deadpool’un senaristleri olan Rhett Reese ve Paul Wernick kaleme alacak.

Kısaca Filmin Konusu

affleck damon feat 1 1600x856 1024x548 - Ben Affleck ve Matt Damon Yıllar Sonra Tekrar Aynı Filmde Yer Alacak!

Dünyanın en büyük fast food zincirlerinden bir tanesi olan McDonald’s firması 1987 yılında McDonald’s Monopoly adında bir oyun çıkararak müşterilerinin Monopoly oynayarak birçok farklı ödül kazanmasını sağlamıştı. 2000 yılına kadar McDonald’s müşterileri tarafından oynanan bu masum oyun bir anda büyük bir skandala yol açtı. Oyunu tüm dünyaya tanıtmak ve organize etmek için görevlendirilen Simon Pazarlama Firmasının güvenlik görevlisi Jerome Jacobson, Monopoly oyununda hile yaparak yaklaşık 24 milyon dolardan fazla para kazandı ve bu parayı da dolandırıcı ortakları ile paylaştı. 18 yıl önce meydana gelen bu olaydan esinlenerek yazılacak hikayenin derlemesini beyaz perde de göreceğiz.

Ben Affleck filmin yönetmen koltuğunda otururken, birçok filmi ile beyaz perdenin önemli isimlerinden bir tanesi haline gelen Matt Damon’da filmin başrolünde yer alacak. Matt Damon’ı büyük bir ihtimal Jerome Jacobson karakterini canlandırırken izleyeceğiz. 21st Century Fox tarafından yapımcılığının üstlenildiği filmin resmi olarak vizyon tarihi açıklanmadı.

Bir önceki yazımız olan Christopher Robin Filmi Vizyonda! başlıklı makalemizde Christopher Robin ve Winnie the Pooh hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap