1. Ana Sayfa
  2. Bilgilendirme
  3. Arif V 216 Vizyonda İzleyicisi İle Buluşuyor

Arif V 216 Vizyonda İzleyicisi İle Buluşuyor

Arif V 216 Vizyonda İzleyicisi İle Buluşuyor

Merakla Beklenen Arif V 216 Filminin Vizyon Tarihi Nedir?

 

Senaryosunu usta mizahçı ve komedyen Cem Yılmaz’ın yazmış olduğu, aynı zamanda yönetmen koltuğunda oturduğu arif v 216 vizyonda. Cem Yılmaz’ın Ozan Güven’le başrolü üstlendikleri Arif V 216, 5 Ocak 2018 tarihinde sinemaseverlerle buluştu. Vizyona girdiği tarihten itibaren büyük bir izleyici kitlesi ile buluşan film, seyirciler tarafından oldukça fazla beğenildi. Güçlü oyuncu kadrosu ile oluşturulan filmin senaryosu da oldukça iddialı bir şekilde seyircisinin karşısına geçti. 2018 yılına, son zamanların en iyi açılış yapan filmi olarak başlamış oldu.

 

Arif V 216 İncelemesi ve Filmin Kadrosu Kimlerden Oluşmaktadır?

 

Film başladığı günden bu güne izlenme rekoruna ulaşmış ve eleştirmenler tarafından da oldukça beğenilmiştir. Komedyen Cem Yılmaz’ın hem yazıp hem yönettiği film, hayranları tarafından sabırsızlıkla beklendiğine değmiş ve 3 gün içerisinde izlenme rekoru olarak dudak uçuklatan bir rakam elde etmiştir. Filmin yönetmeni Cem Yılmaz ve Kıvanç Baruönü, görüntü yönetmeni ise Jean Paul Seresin’dir. Oyuncu Kadrosunda ise; Cem Yılmaz, Ozan Güven’in yanı sıra Türk sinemasının efsanelerinden Ediz Hun, Zafer Algöz, Seda Bakan, Özkan Uğur, Ahu Yağtu, Çağlar Çorumlu, Özge Özberk, Zeynep Kankonde, Tuncay Beyazıt, Sercan Badur, Özgür Emre Yıldırım, Kubilay Aka, Erkan Üçüncü, Tuba Ünsal, Mustafa Sandal, Kerem Alışık, Mert Fırat, Şükrü Özyıldız, Farah Zeynep Abdullah, Kamil Güler, Mariya Anatasiyeva, Murat Cüreklibatur yer almaktadır.

 

Arif V 216 Filmini Kişi İzledi?

 

Nu Look ve CMYLMZ Fikir Sanat ortak yapımcılığı ile oluşturulan film 5 Ocak 2018 tarihinde vizyona girmiştir. İlk vizyona girdi 2 gün boyunca kapalı gişe oynayan filmi, ilk 3 günde toplam 1 milyon 331 bin 691 kişi izledi. Türk sinema tarihine baktığımızda Ocak ayı içerisinde iyi açılış yapan film sıralamasında birinci oldu. Vizyona girdiği tarihten bugün çok başarılı izlenme sayılarına ulaşan film, Cem Yılmaz tarafından Pinokyo öyküsü ve dostluk hikayesi olarak özetlenmektedir. Senaryosu Cem yılmaza ait olan film AROG ve GORA filmlerinin devamı gibi görünse de hem görsel açıdan hem konusu açısından diğer filmlere göre farkını ortaya koymaktadır.

cem yilmaz in arif v 216 filminin maliyeti dudak ucuklatti 31515172140 - Arif V 216 Vizyonda İzleyicisi İle Buluşuyor

Arif V 216 Filminin Konusu;

 

Türk komedi filmleri tarihine geçen ve unutulmayan, efsane karakterlerden olan Arif ve Robot 216’nın maceralarının anlatıldığı Arif V 216 filminin konusu kısaca dostluk hikayesi gibi görünse de; içinde komedi – aşk – dostluk barındıran nostaljik bir film olmuştur. Robot 216, insan olmak için hayaller kurmaktadır. Uzaydan dünyaya gelen ve çok sevdiği arkadaşı Arif’i bulan Robot 216, sıradan bir insan gibi yaşamaya başlar.

 

Sıradan insanlar gibi yaşamak istese de farklı görüntüsü nedeni ile herkesin dikkatini çekmektedir. Robot 216 yeni yaşantısın alışmaya başladığı sırada hiç bilmediği bir duygu olan aşk ile tanışır. Robot olduğunu herkesten saklayan 216, bu konuda da çok başarılı olamamıştır. Robot 216’yı gören bir iş adamı, ondan ilham alarak, herkese onu tanıtıp, kopyalarını yapmak için işe koyulur. Robot 216’yı sunduğu cazip tekliflerle kandıran iş adamı, onun sayesinde geleceği değiştirmeyi planlamaktadır. Arif planlanan bu korkunç olayı öğrenir ve hemen harekete geçerek, 216’yı kurtardığı gibi dünyayı da bu kötü fikirli insandan kurtarmak için büyük bir mücadelenin içine girer.

 

Nostaljik sahnelerle dolu olan film, 1960 yıllarda geçmektedir. O dönemin müzikleri – kıyafetleri ve görsel sahneleri ile renklenmektedir. O dönemin meşhur oyuncularına da filmde yer veren Cem Yılmaz, bekleneni üstünde bir senaryo ile izleyicinin karşısına çıkmış ve beğeni ile izlenmektedir.

Bir önceki yazımız olan Tomb Raider 3 Filmi 2018’de Geliyor başlıklı makalemizde Tomb, Tomb raider ve tomb raider 2018 hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yapılan Yorum (1)

  1. Daha izlemedim ama izlersemde cogunlugun izledigi gibi yaparim, Gora-Arog ayarında ve benzer kadrosu olan bir film cok mu gerekliydi tartışılır Türk sinemasına ne kadar katkı sağladığı da ayrı bir konu ama Cem Yılmazın ve yapımcının cebine sagladigi kesin, 2018 Box-offis listelerine fırtına gibi girdi ve liderligi bırakmıyor, 3 haftada toplam 3.7 milyondan fazla izleyici ile buluşup ilk 3 gün izleyici rekorunu kaptı. Cem Yılmaz yapımcılardan daha sık proje ve iş istiyor, önümüzdeki senelerde Arif V 217-218 şeklinde devam filmleri çekilirse şaşırmayın.