1. Ana Sayfa
  2. Sinema Haberleri
  3. Arif v 216 İle Komedi Devam Ediyor

Arif v 216 İle Komedi Devam Ediyor

Arif v 216 İle Komedi Devam Ediyor

Cem Yılmaz’ın başrollerinde yer aldığı uzun süredir beklenen filmi Arif v 216 vizyonda yerini aldı. Film hakkında yapılan yorumların çoğu kişiye göre değişiklik gösteriyor.

1713558 940x531 - Arif v 216 İle Komedi Devam Ediyor

Kişisel şovlar ile gönlümüzü fetheden Cem yılmaz,  bilimkurgu ve absürd komedi karışımı G.O.R.A ile sinemaya geçiş yaparak, sevilen espirili yanını sinemaya da taşımayı başardı. Komedi filmi denilince akla ilk gelen isimlerden olan Cem Yılmaz, kalite çizgisini koruyarak ve kültürümüze özgü detaylara değinere tük sinemasında kendine has bir yer edinmeyi de başardı.  G.O.R.A ve A.R.O.G ardından Hokkabaz, Ali Baba ve 7 Cüceler gibi yapımlarla Türk sinemasındaki  yerini daha da sağlamlaştıran Yılmaz, Arif v 216 ile yeniden başladığı kurguya geri dönüyor. Bu sefer senaryoda bilimkurgunun yoğunluğundan ziyade nostalji ve fantastik detaylar komedi ile harmanlanarak seyirciye hitap ediyor.

AoWqJqubIhZOusmy3ALsdGX6waL - Arif v 216 İle Komedi Devam Ediyor

Arif v 216 filmi ve Konusu

İnsan olmaya karar veren Arif’in G.O.R.A gezegeninden yakın dostu 216, dünyaya gelir ve filmin devamında 216’nın dünyada başına gelenleri izleriz. Bir uzaylı robot gözüyle dünyaya bakış ve hatta Türkiye’ye bakış atan bu film seyirci için de yakın tarihe yönelik bir seyir tadı taşıyor. Film senaryo olarak başına olmadık işler gelen 216 karakterini konu alırken bir yandan da Türkiye’nin nostaljik geçmişine değiniyor ve biz seyircileri geçmiş yıllara götürüyor.  İnsan olmak için kıyasıya çaba harcayan karakterimiz 216’nın (Ozan Güven) gözle görülen bariz farklılıkları vardır. Tüm bunların yanı sıra bir de Pembe Şeker’e (Seda Bakan) âşık olan uzaylı robot karakterimiz, onu kopyalayarak çoğaltmak isteyen kötü niyetli bir adamın hain planlarıyla da karşı karşıya gelecektir.  Tam bu noktada ise, Arif (Cem Yılmaz) devreye girecek ve 216’yı dolayısıyla da tüm dünyayı kurtarmaya çalışacaktır.Türk sinemasının en özgün ve unutulmaz karakterlerinden olan  Arifi G.O.R.A’dan sonra bir kez daha beyaz perdede  216’yla beraber maceradan maceraya koşarken görüyoruz. Arif v 216 filmi, 2018 Ocak ayında gösterime girerek sabırsızlıkla bekleyen hayranlarını oldukça mutlu etti.

Bir önceki yazımız olan 2018 Sömestr’ de Vizyona Girecek Filmler başlıklı makalemizde 2018 vizyona giren filmler, Arif v 216 ve filmler hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap