1. Ana Sayfa
  2. Netflix
  3. Altered Carbon Dizisi ve Oyuncuları

Altered Carbon Dizisi ve Oyuncuları

Altered Carbon Dizisi ve Oyuncuları

Hayatımıza girdiğinden beri bizi müthiş dizilerle buluşturan Netflix 2 Şubat 2018 tarihinde yayına aldığı Altered Carbon adlı dizi ile yine kendinden söz ettirmeyi başardı. Bir kitap uyarlaması olan dizi, kitabı ile aynı ismi taşıyor. Dizinin şimdilik ilk sezonu yayınlandı ve dizinin ilk sezonu toplamda 10 bölümden oluşuyor. Dizinin oyuncuları ise

  • Joel Kinnaman
  • Martha Higerada
  • James Purefoy
  • Kristin Lehman
  • Chris Conner
  • Ato Essendoh
  • Dichen Lachman

ALTERED CARBON KONUSU

İnsanoğlu ilk gününden beri hedeflerine adım adım ulaşmıştır. Tüm zenginlikler, sınırsız kaynaklara ulaşmayı başarmıştır. Teknolojinin geldiği nokta ile insanlar oldukça huzurlu ve sınırsız imkanlarla dolu bir yaşamı bulmuşken hayatlarında tek sorun ölüm konusudur. Bunun üzerine ne kadar çalışma yapılsa da bir türlü ölümsüzlük bulunamamıştır. Ardından geçen 300 yıllık zaman biriminde yapılan çalışmalar sonucunda ölümsüzlük artık bulunmuştur. İnsanoğlu ulaşacağı son noktaya ulaşmıştır. İnsan zihninde yapılan sayısallaştırma işlemleri sonrasında artık insanoğlu bedenler arası değişim yapabilmektedir. Beden öldüğü zaman ruhu ile başka bedene geçebilmektedir. Ana karakter Takeshi, bu dünyanın yeni düzeninden oldukça rahatsız olan ve her şeyin sanallaştırılmış olduğunu düşünen bir organizasyonun çıkardığı isyan sonrasında çıkan savaşta hayatta kalan tek yıldızlar arası elit askerler birliği üyesidir. Hayatta kalması ise buzun içine hapsedilip yüzlerce yıl geçmesi ile tekrardan yaşama dönme şansı bulmuştur. Yaşama dönmesi için ona yardımcı olan kişi ise ailesi ve kendisi oldukça zengin olan Laurens Bancroft tarafından sağlanmıştır. Uyandırılma sebebi ise bir cinayeti çözmesi gerektiğidir.

ALTERED CARBON İNCELEMESİ

Konu oldukça etkileyici olmasına rağmen ilk bölüm biraz ağır ilerliyor. Eğer kitabı okuduktan sonra beklentinizi yüksek tuttuysanız, biraz hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Lakin eğer dizi izlemek ve dizi kültürünüzü geliştirmek istiyorsanız 2 3 günde sezon finali yapılacak çerezlik dizilerden olmuş diyebilirim.

Bir önceki yazımız olan Bir Soygun Hikayesi: La Casa De Papel başlıklı makalemizde la casa de papel, la casa de papel izlenmeli mi ve la casa de papel kaç bölüm hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yapılan Yorum (1)

  1. netflix in yapımcılığını yapması güvenimi arttırdı.