İlginizi Çekebilir!
  1. Ana Sayfa
  2. Türk Film İncelemeleri
  3. Alem-i Cin Filmi Konusu ve İncelemesi

Alem-i Cin Filmi Konusu ve İncelemesi

Alem-i Cin Filmi Konusu ve İncelemesi

Uzun bir süredir Türk sinemasında korku filmlerinin altında imzası bulunan yapımcı Hasan Çobanoğlu’nun yine yapımcılığını üstlendiği mi Özgür Bakarın yönettiği Ayçin Tuyun, Kadriye Çetinkaya, Zeynep Turpçu, Süleyman Kabaali Cihangir Köse gibi oyuncuların yer aldığı Alem-i Cin filmi 23 Şubat’ta sinemalarda vizyona girdi.

Özellikle 2005 yılından sonra artan ve her sene en az üç dört tane çekilen korku filmlerinden sonra beklentilerin hep seviye altı kalmasından dolayı ön yargıyla yaklaşılan Alem-i Cin filmi yayına girdiğinden beri salonda izlemiş olan izleyiciler tarafından ön yargılı yaklaşılmaması gerektiğini ve korku unsurundan çok gerilim unsurunun ön plana alındığını ayrıca filmin konusunun çok iyi işlendiğini belirttiler.

ALEM-İ CİN FİLM KONUSU

Başarılı oyuncu Ayçin Tuyun’un canlandırdığı Yeliz karakteri 25 yaşındadır. 25. yaşının doğum gününü kutladıktan sonraki süreçte sürekli korkunç kabuslar görmeye başlayan Yeliz, hayatının eski güzel ve mutlu günlerini mumla arayacaktır. Her geçen gün kabuslar oldukça daha korkunç ve daha karanlık bir şekilde zuhur etmektedir. Rüyaları bir yapbozun parçası gibi her gece uykularını rahatsız etmesinden dolayı ne yapacağını bilmeyen Yeliz kısa bir süre sonra rüyalarının bir mesaj taşıdığının farkına varacak ailesiyle ile alakalı bilmediği sırların ortaya çıkmaya başlamasıyla Yeliz kendine yeni çözüm yolları aramaktadır. Her gece uykusunu zehir eden bu rüyalardan kabuslardan kurtulabilmek için bir aile dostunun yardımııa isteyen Yeliz, metafizik bir güçle karşı karşıya kalacaktır. Bu durumu anlaması ise cinler alemi ile yüz yüze geldiği zaman korkunç bir gerçeklik olarak karşısında duracaktır.

Bir önceki yazımız olan Ailecek Şaşkınız Fragmanı Yayınlandı başlıklı makalemizde ahmet kural, ailecek şaşkınız ve ailecek şaşkınız ne zaman yayınlanacak hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap