1. Ana Sayfa
  2. Bilgilendirme
  3. Adını Sıkça Duyduğumuz Müzikal Filmler
Trendlerdeki Yazı

Adını Sıkça Duyduğumuz Müzikal Filmler

Adını Sıkça Duyduğumuz Müzikal Filmler

Filmler kategoriler halindedir. Bu kategoriler; romantik, komedi, dram, aile gibi çoğalabilmektedir.

            Müzikal: ‘’Film içerisinde yer alan repliklerin şarkılar şeklinde sunulup danslar ile harmanlanmasıdır.’’ Bu kategorinin ortaya çıkışı 1930’lu yıllara dayanmaktadır. İlk müzikal film olarak kabul edilen yapıt The Broadway Melody’dir (1929). 30’lardan günümüze binlerce bu biçimde film çekilmiş, sinemalarda boy göstermiştir. Bu tür filmler genellikle küçükten büyüğe her yaşa hitap etmektedir. Öneri filmleri kategoriler halinde aşağıda verilmiştir.

 Gençlik ve müzikaliteyi bir arada sevenler için

 Aşıklar Şehri – La La Land (2016)

 IMDb: 8,1/10

 Yönetmen: Damien Chazelle tarafından yönetilmiştir.

 Oyuncular: Emma Stone (Mia rolünde), J.K Simmons (Bill rolünde), John Legend (Keith rolünde), Ryan Gosling (Sebastian rolünde),

 Kısaca: Filmde oyunculuk için varını yoğunu ortaya koyup seçmeden seçmeye koşan Mia ile kulüp açmak tek amacı olan Sebastian Los Angeles’ta tesadüf eseri birbirini bulur. Bu tesadüften doğan ilişkileri seyirciyle buluşturulmuştur.

 Pitch Perfect-Mükemmel Saha 1.2.3 (2012-2015-2017)

 IMDb:

  1. 7.2
  2. 6,4
  3. 5.9

 Yönetmen:

 1.Jason Moore

  1. Elizabeth Banks
  2. Trish Sie

 Oyuncular: Anna Kendrick (Beca rolünde ), Rebel Wilson (Şişko Amy rolünde), Brittany Snow (Chloe rolünde), Anna Camp (Aubrey rolünde), Hailee Steinfeld (Emily rolünde)

            Kısaca: Beca’nın üniversiteye başlayıp bir grup kızla acapella grubu kurmasının ardından, düzenlenen yarışmalardaki performansları, arkadaşlıkları ve aşklarını konu alan 3 serilik bir yapıt seyircinin karşısına çıkmıştır.

 Animasyon ve müzikaliteyi bir arada severler için

 1.Troller (2016)

 IMDb: 6,5/10

 Yönetmen: Mike Mitchell tarafından yönetilmiştir.

 Oyuncular: Anna Kendrick, Justin Timberlake, Gwen Stefani…

            Kısaca: Filmde Trollerden birisi olan Poppy’nin Bergen tarafından kaçırılan arkadaşlarını Branch ile kurtarmak için atıldığı macerayı seyircilere sunmaktadır.

 2.Karlar Ülkesi-Frozen (2014)

 IMDb: 7,5/10

 Yönetmen: Chris Buck ve Jennifer Lee tarafından yönetilmiştir.

 Oyuncular: Idina Menzel, Josh Gad, Jonathan Groff, Kristen Bell

            Kısaca: Anna ve Elsa iki kız kardeştir. Elsa’nın sihirli güçleri vardır. Taç giyeceği sırada güçleri kontrolden çıkıp bütün ülkeyi karlar altında bırakmıştır. Ablasına yardım etmek ve ülkeyi eski günlerine döndürmek Anna’ya kalmıştır. Filmde Anna’nın bu süreçte başından geçenler seyirciyle buluşmuştur.

 Eski Dönem Ve Müzikaliteyi Bir Arada Severler İçin:

 1.Beauty And The Beast-Güzel Ve Çirkin (2017)

 IMDb:7,2/10

 Yönetmen: Bill Condon tarafından yönetilmiştir.

 Oyuncular: Emma Watson (Belle rolündedir), Dan Stevens (Beast rolündedir), Luke Evans (Gaston rolündedir)

            Kısaca: Belle çok güzel bir kızdır. Babasıyla ikisi yaşamaktadır. Bir gün babası kızına gül getirmek için Beast’in bahçesine girer ve Beast adamı yakalar. Belle babasını bulmaya gelince Beast ile karşılaşır. Babasını kurtarabilmek için Beast’in yanında kalmayı kabul eder. Film bu süreçte Bella ile Beast’in yakınlaşmasını bol şarkılı ve danslı olarak seyirciyle buluşturmuştur.

  1. The Greatist Showman-Muhteşem Showman (2017)

 IMDb: 7,8/10

 Yönetmen: Michael Gracey tarafından yönetilmiştir.

 Oyuncular: Hugh Jakman (P.T. Barnum rolündedir), Zendaya ( Anne Wheleer rolündedir), Zac Efron (Phillip Carlyle rolündedir)

            Kısaca: P.T. Barnum küçüklüğünden beri büyük işler yapmak istemiş fakat ekonomik açıdan yapamamıştır. Zamanı gelince çocukluk aşkıyla evlenmiş ve karısıyla kızlarına iyi bir hayat verebilmek için gariplikler müzesi açar. Müze tutmayınca sirke çevirir. Bu süreçte yaşanılanlar seyirciyle buluşmuştur.

Bir önceki yazımız olan 2017 Yılında İsmi Çok Duyulan Film Yıldızları başlıklı makalemizde 2017 film yıldızları, 2017 yılının erkek ve kadın yıldızları ve 2017 yılının yıldız oyuncuları hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap