1. Ana Sayfa
  2. Sinema Haberleri
  3. 90. Oscar Ödülleri Sahiplerini Buldu

90. Oscar Ödülleri Sahiplerini Buldu

90. Oscar Ödülleri Sahiplerini Buldu

Dolby Tiyatrosunda gerçekleştirilen ve yine her sene olduğu gibi yıldızlar geçidine sahne olan Jimmy Kimmel’in sunuculuğunu yaptığı 90. Oscar ödülleri sahiplerini buldu. Uzun bir süredir taciz ve hakaret skandalları ile çalkalanan Hollywood dünyasının gölgesinde gerçekleştirilen ödül töreninde yine bir çok skandal olacak olaylara imza atıldı. Geceye şüphesiz Shape Of  Water / Suyun Gücü isimli film tam 13 ödül alarak damga vurdu. Geceni ödül kazananları tam listesi aşağıdaki gibidir.

Sam Rockwell,  En iyi yardımcı erkek oyuncu ödülünü Three Bilboards Outside Ebbing adlı filmindeki rolüyle kazanırken, En iyi yardımcı kadın oyuncu ödülünü I, Tonya filminde oynayan Alison Janney kazandı. Yabancı Dilde En İyi Film ödülünü ise A Fantastic Woman adlı film kazandı.

Uzunca bir süre sinemalarda gösterimde kalan ve birçok olumlu geri bildirim alan Coco adlı animasyon, En iyi animasyon filmi ödülüne layık görülürken, Belgesel türündeki en iyi yapıt ise Icarus seçildi. Animasyon demişken Coco bildiğiniz gibi uzun metraj bir çekim idi. Kısa metraj animasyon filmi dalında ödülü ise Dear Basketball adlı animasyon kazandı. İkinci Dünya Savaşı ve o dönemin Nazi Almanya’sını anlatan The Darkest Hour filminin ekibi En İyi Makyaj ve Saç Tasarımı ödülünü kazandı. Bu duruma paralel olarak en iyi kostüm tasarım ödülü ise Phantom Thread ekibine gitti.

Galası yapıldığından beri oldukça sık konuşulan ve gündemin popüler filmlerinden olan Dunkirk filmi ise En İyi Film Kurgusu ödülünü kazandı. Uzun zamandır klişeleşmiş sinema dünyasına yeni bir soluk getiren Get Out adlı film ise En İyi Özgün Senaryo ödülünü kazandı. Sitemizde de yer verdiğimiz Call Me By Your Name adlı film ise En İyi Uyarlama Senaryo ödülünü kazandı. Görsel efektler artık hayatımızın kaçınılmaz bir parçası 🙂 bu konuda en iyi görsel efekt ödülünü kazanan film ise Blade Runner 2049 filmi oldu.

Bir önceki yazımız olan 43. Cesar Ödülleri Dağıtıldı başlıklı makalemizde 43. Cesar, 43. Cesar Ödülleri ve 43. Cesar Ödülleri kimler aldı hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap