İlginizi Çekebilir!
  1. Ana Sayfa
  2. Bilgilendirme
  3. 43. Cesar Ödülleri Dağıtıldı

43. Cesar Ödülleri Dağıtıldı

43. Cesar Ödülleri Dağıtıldı

Oscar Ödülleri’ne az bir süre kala, Avrupa’nın Kültür Sanat ülkesi olarak bilinen Fransa’da, Fransa’nın Oscarı olarak nitelendirilen Caesar Ödülleri dağıtıldı. Fransa’nın başkenti Paris’te düzenlenen törende görkemli dakikalar yaşandı. 43. kez düzenlenen ödül töreninde, gecenin yönetmeni Robin Campillo oldu. Çekmiş olduğu 120 Battlements Par Minute adlı film ile en iyi film ve en iyi senaryo ödülünü alan başarılı yönetmen oldukça mutlu gözüküyordu. Ayrıca film, en iyi film müziği kategorisinde de ödül alarak geceyi en bol ödül ile kapatan film oldu.

En iyi Erkek ve En iyi Kadın oyuncu ödüllerini paylaşan isimler, Jeanne Balibar ve Swann Arlaud oldu. Barbara filminde oynadığı muhteşem oyunculukla en iyi kadın oyuncu ödülüne Jeanne Balibar sahip olurken, Petit Baysan filmindeki başarılı performansı ile Swann Arlaud en iyi erkek oyuncu seçildi. Alice Vial’in yönettiği Les Bigorneaux adlı kısa film ise En iyi Kısa Film dalında ödül aldı.

Au Revoir La-Haut filminin yönetmeni Albert Dupondel gecenin En iyi Yönetmen ödülünü alırken Faute D’amour adlı filmi ile yönetmen koltuğunda oturan Andrei Zviaguintsev, En iyi Yabancı Film ödülüne sahip oldu. Gecenin en ünlü ismi ise şüphesiz İspanyol Aktris Penolope Cruz oldu. Gecenin Onur Ödülüne layık görülen ünlü güzel yıldız ödülü alırken yaptığı konuşmasında verdiği mesajlar ile salonda bulunan konuklar tarafından oldukça yoğun bir şekilde alkışlandı.

1975 yılından beri dağıtılan ve Fransa’nın en iyilerine dağıtılan Caesar Ödüllerinin bu yıl ki Ustalara Saygı bölümünde 2017 yılının Temmuz ayında hayatını kaybeden dünyaca ünlü Fransız oyuncu Jeanne Moreau’ya  yer verildi. Hem Hollywood hem de dünya genelinde artan cinsel saldırılar, tacizler ile ilgili haberleri ve bu durumu protesto eden sanatçılar törene beyaz kurdele ile katılarak protesto gerçekleştirdiler.

Bir önceki yazımız olan 2018 Oscar Adayları başlıklı makalemizde oscar adayları, oscar ne zaman dağıtılacak ve oscar ödülleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap